Наснаги!
1. Чим Друга світова війна якісно відрізнялась від інших воєн в історії людства, у тому числі від Першої світової війни?
2.Як ви вважаєте, чи був вступ Червоної армії на територію республік Прибалтики агресією?
3. Проаналізуйте бойові дії на Тихому океані і в Африці та їх вплив на хід Другої світової війни.
4. Які були форми реалізації нацистської політики "остаточного вирішення єврейського питання?"
5. У чому полягає принципове розходження Конституцій Четвертої та П'ятої Республіки у Франції?
6. Роль жінки у політичному житті країн Західної Європи у 1945-2011 рр. Порівняйте її з місцем жінки в політичному житті України.
7.Визначте основні тенденції в зовнішньополітичному курсі СРСР у 1953-1964рр.
8."Холодна війна" та її вплив на країни світу у другій половині ХХст.
_____________________________________________________________
Автор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалити3. З червня і до кінця 43 року союзні війська після запеклих боїв зайняли острова Гілберта, Соломонові , ЗХ частину острова НБ і Пд СХ частину Нової Гвінеї. У Пн частині Тихого океану американські війська в травні-серпні 43 р. повернули Алеутські острови. 22 листопада 43р президент США Ф. Рузвельт, прем'єр-міністр, ВБ Вінстон Черчілль і лідер Гоміньдану Чан Кайши зустрілися в Каїрі для обговорення подальшого ходу бойових дій.
ВидалитиЗ 1 по 23 лютого 44Р. американські війська оволоділи Маршалловим островами, з 15 червня - 10 серпня - Маріанські і з 15 вересня - 12 жовтня - ЗХ Каролінських островів. Боротьба за північну частину Нової Гвінеї тривала з січня по вересень 44 р. В Бірмі в березні 44 р. японські війська почали наступ на індійський штат Ассам, яке після 4-місячних боїв закінчилося повним провалом, і союзні війська, перейшовши в контрнаступ, до кінця року зайняли велику частину Пн Бірми.
Завершення Другої світової війни на Тихому океані істотно змінило розстановку сил у цьому регіоні світу. У результаті розгрому Квантунської армії радянські війська встановили контроль над усією Маньчжурією, Сахаліном і Курильськими островами. Це значно зміцнило міжнародний престиж і вплив СРСР на Далекому Сході, особливо серед населення Китаю, якому Москва надавала велику матеріальну і фінансову допомогу протягом всього періоду боротьби з японською агресією. Проте перемоги американської зброї на Тихому океані давали підставу Вашингтону претендувати на особливу роль у Східній Азії.
У Пн Африці 23 жовтня британці, якими командував Монтгомері, перейшли в наступ щоб повернути втрачену територію і знищити німецько-італійські війська в Північній Африці. На початку наступу під Ель-Аламейном Монтгомері мав значну перевагу в силах і засобах над німецько-італійськими військами. Певний час, використовуючи недостатню рішучість британців, Роммелю вдавалося більш ніж на тиждень утримати британців. Але натиск противника все зростав: він вводив у бій все нові й нові сили. У ніч на 3 листопада Роммель був змушений віддати своїм військам наказ про відступ, оскільки всі можливості для подальшого опору були вже вичерпані. 12 листопада, переслідуючи розрізнені сили противника, британці досягли Тобрука та захопили його. Ще більше погіршило ситуацію для нацистів те, що 8 листопада 1942 року британо-американське командування розпочало вторгнення в Північно-Західну Африку — операцію «Смолоскип». Британці продовжили свій наступ і 19 листопада знову захопили Бенгазі, а потім, 17 грудня, — Ель-Агейлу.
8 листопада 1942 року в Марокко висадився великий британо-американський десант. Зламавши слабкий опір військ, підконтрольних вішистському уряду в Алжирі, до кінця листопада, подолавши 900 км, союзники увійшли в Туніс. Німці зі згоди вішиського уряду зайняли неокуповану південну частину Франції і почали перекидати частину своїх військ в Туніс.
Ервін Роммель, через практично повну відсутність постачання, не міг обладнати досить потужні оборонні позиції чи контратакувати, і вирішив відступити до німецького плацдарму в Тунісі. Цю операцію відступу на тисячу міль Роммель провів блискуче, не втративши жодного солдата. 19 лютого 1943 Роммель почав свій останній наступ у Північній Африці. Наприкінці лютого війська нової групи армій завдали поразки американцям в боях на перевалі Кассерін, але на початку березня самі зазнали серйозної невдачі при Ме-Денін.
Тим часом британська армія почала наступ в Лівії. Італо-німецькі війська не змогли утриматися біля Ель-Аламейну і до лютого 1943 року, зазнавши великих втрат, відступили в Туніс. 20 березня об'єднані британо-американські війська перейшли у наступ вглиб території Тунісу. Італо-німецьке командування намагалося евакуювати свої війська в Італію, однак до того часу королівський військово-морський флот Великої Британії повністю опанував Середземномор'я та перерізав всі шляхи для відступу. 13 травня італо-німецькі війська капітулювали.
ти диви як гарно!!!! вікіпедія найкраща! але я попереджала!!!!!!!!
Видалитиhttp://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D1%96%D0%B9%D0%BD%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%A2%D0%B8%D1%85%D0%BE%D0%BC%D1%83_%D0%BE%D0%BA%D0%B5%D0%B0%D0%BD%D1%96
+
http://uk.wikipedia.org/wiki/%C4%F0%F3%E3%E0_%F1%E2%B3%F2%EE%E2%E0_%E2%B3%E9%ED%E0
1. Друга Світова Війна відрізнялась від всіх інших війн( та від Першої ) своєю маштабністю. Військові дії велись на великих просторах Європи , Африки , Азії та Океанії. Д.С.в. справила вплив на долю людства. В ній приймало участь 72 держави , військові дії велися на теріторії 40 держав. До збройних сил було мобілізовано 110 чоловік. Загальні людські втрати досягли 50 -55 чоловік. З них вбито на фронті 27 млн чоловік. Військові витрати та військові збитки становило 4 тріл. доларів. Матеріальні витрати досягли 60-70 відсотків національного доходу держав які воювали.
ВідповістиВидалитиа ще?
Видалити2. Я вважаю , що вступ Червоної армії на теріторії республік Прибалтики було агресією, так як в присутності радянських віїськ почалось формування народних правительств , які в липні 40 р. проголосили Радянську владу і звернулись з проханням в Верховну Раду СРСР прийняти Латві. Литву і Єстонію в склад СРСР . В серпні ці республіки приєднали до Радянсь. Союзу і в результаті цього погіршилися відносини СРСР з Англією та США. Крім того політичний диктат і поспішне впровадження сталінської моделі соціалізму породили недовіру і ускладнили внутрішньополітичну ситуацію в республіках Прибалтики.
ВідповістиВидалитиБагато громадян колишніх держав Прибалтики опинилися в лагерях, де значна кількість в Червоній Армії , менша кількість в пронацистських або в есесовських формуваннях , а третя група боролась за встановлення державної незалежності своїх республік.
+
ВидалитиФорми реалізації нацистської політики " остаточного вирішення еврейського питання".
ВідповістиВидалити- Були прийняті постанови , які мали за ціль усунути евреїв з громадського життя і змусити їх покинути Німеччину.
- В 39 році нацисти ліквідували Загальне Представництво евреїв Німеччини і заснували Загальне об єднання евреїв Німеччини. Голова Головного Управління безпеки рейха Р. Гейдрих віддав приказ о концентрації польських евреїв в гетто. Заборонили всеможливі еміграції в 41 р. Евреїв забов язали носити відмінні пов язки на одязі.
- Вторгнення на теріторію Радянського Союзу та в області з населенням евреїв . Більша частина перемістились у центр країни а інші залишилися під владою німців і загинуло.
- Нацистиські керівники намагалися використовувати евреїв для установлення зв язку з союзниками , в тот час як інші ( в тому числі і Гітлер) вимагали швидке знищення тих хто залишився в живих.
5) Нова конституція Франції, прийнята 28 вересня 1958 р. Вона значно звужула права парламенту та надавала особих повноважень президенту: він одержав можливість одноосібно визначати внутрішню і зовнішню політику країни, міг вільно призначати та усувати від повноважень міністрів, розпускати національні сбори.
ВідповістиВидалитиПосилювалось втручання держави в сферу економіки і соціальних відносин. Завдяки цьому швидкими темпами розвивалися нові галузі, пов'язані з науково-технічним прогресом, зросло виробництво товарів масового споживання, посилювалися заходи щодо урівноваження фінансової системи.
Франція відмовилася від колоніальної політики для стабілізації воєнної ситуації у Алжирі (Ш. де Голль вважав Алжир серйозним супротивником, тому уступив їм право полної автономії).
http://www.br.com.ua/referats/World_history/93009-4.htm
ВидалитиНова конституція Франції, прийнята 28 вересня 1958 р., значно звузила повноваження парламенту і значно розши-рила права президента. Глава держави практично одержав можливість одноосібне визначати внутрішню і зовнішню політику країни Він призначав прем'єр-міністра і мініст-рів без утвердження парламентом, мав право розпускати Національні збори.........
нажаль, Влад, припини копіювати, перероби інформацію, пропусти через себе, або май те що маєш
Самое что смешное, я этот сайт впервые вижу в глаза, я читал в книге и от-туда своими словами и выбирал...
Видалитиале інформація не перероблена
Видалити7) Після Другої світової війни, стосунки між СРСР та іншими країнами почали потроху налагоджуватися. З одного боку ще тривала холодна війна, проте з іншого - почали проявлятися перші ознаки відмови від ворожнечі між Заходом і Сходом.
ВідповістиВидалитиУ 1955 р. СРСР встановив дружні відносини с Німеччиною, Австією, почав налагоджувати стосунки з Норвегією, Швецією, Данією.
У 1958 р. було укладено угоду зі США про співпрацю у деяких галузях науки, культури та господартсва.
У 1956 р. було підписано декларацію з Японією, яка знаменувала припинення стану війни та відновлення дипломатичних відносин. Значно поліпшилися відносини СРСР з африканськими та індо-іранськими країнами, СРСР почав допомагати в спорудженні промислових об'єктів, надавав економічні довгострокові позики, надавав іншу допомогу. Проте на 20-ому з'їзді КПРС китайське керівництво вороже поставилося до Сталінської ідеології, згодом це ставлення перейшло і на зовнюшньо-політичні відносини.
В цілому становище зовнішної політики покращилося з батьма країнами, окрім Китаю.
ПОЯСНИ------->>>>>китайське керівництво вороже поставилося до Сталінської ідеології, згодом це ставлення перейшло і на зовнюшньо-політичні відносини.
ВидалитиНа 20 зїзді КПРС обговорювалися питання, щодо соціалізму, як світової системи управління, зовнішня політика, проте питання про громадаянські війни та насильницьке ставлення до народу допоможе йому в майбутньому створити покращенну політику. З такими радикальними мірами не була згодна влада Китаю.
Видалитиколи відбувся ХХ з"їзд КПРС?
ВидалитиДруга Світова війна спричинила загибель близько 60 млн. чоловік і катастрофічні руйнування . Досить велику частину людських втрат склало цивільне населення - жертви геноциду (знищення населення за расовими національними релігійними або іншими ознаками). Це стало однією з якісних відмінностей від інших воєн. Адже метою нацистів було не тільки підкорення , а й винищення цілих народів . Друга відмінність: головною зброєю у Першій світовій була кіннота, а у Другій - танки. Ця війна стала найтрагічнішою, бо після неї світ зазнав небачаних змін, перетворень і катаклізмів. У ході війни вирішувалась доля людства та базових цінностей людства , які знищував нацистський "новий порядок".Відбувалась небувала боротьба народів за незалежність . Проходив перехід від протистояння комуністичного та демократичного таборів - до затвердження демократії в усьму світі. Можливо, на хід війни впливала так названа - "глобалізація " що означала різке розширення й ускладнення взаємозвязків і взаємозалежностей як людей так і держав.На пртидію глобалізації став антиглобалізм, що протистояв сказаній вище течії . Можу ще доповнити, що Друга світова відрізнялась більшим розвидком науково-технічного прогресу що також в деякій мірі впливав на маштабність цієї катастрофи. Усі ці причини призвели до небачаної до цьго маштабності людських і економічних втрат.
ВідповістиВидалити+-
ВидалитиДруга Світова стала результатом Першої. Оскільки ще до війни були закладені основи двох коаліцій : гітлерівської і антигітлерівської. Країни вже розробляли підготовку. Наприклад СРСР проводило активну економічну і військово-технічну підготовку, мілітаризацію суспільного життя країни.
ВидалитиТакож , укладена Версальсько-Вашингтонська система мирних договорів була суперечною і нежиттездатною. Країни почали боротьбу проти несправедливого світового порядку.
це був номер 1)
ВідповістиВидалити2) Я думаю, що можна лише в деякій мірі. Вступ Червоної армії до Прибалтики не можна назвати агресією, бо до цього з президентами республік були укладені договори з СРСР про взаємну допомогу. Проте ситуація в Прибалтиці була досить суперечливою. Далеко не всі були згодні з співдружністю з СРСР. Саме це призвело до депортації з Прибалтики населення що за думкою Сталіна мають антирадянську спрямованість і порушують підписані договори.Я вважаю, що ці дії можна назвати агресією адже вони стали однією з причин війни через незаконні дії СРСР. За так званою операцією Прибій було аиселено з республік 100 тис. чоловік.
ВідповістиВидалитинедостатньо аргументації
Видалити4) Нацисти надали важливу роль вирішенню "єврейського питання" оскільки звинувачували їх у підриві німецьких традицій, державності й основи економічного життя. Якщо нацистська політика вважала слов я нів нижчою расою, що мала бути рабами, то євреїв взагалі не вважали людьми, їх планувалось знищити. Якщо починалося усе установленням диктатури, забороною політичної діяльності, позбавленням джерел прибутку, трудовими таборами, то закінчилось - масовими розстрілами( робили усе вкрай жорстоко: приречені самі копали величезні рови після чого поліцаї та СС-вці розстрілювали їх кулеметними чергами і закопували ). Для швидкого і масового знищення були створені "гетто" - частини міст християнських країн, ізольовані для проживання євреїв. Всім хто туди потрапляв не давалося можливості вижити. Але основними методами були табори смерті, що влучно були названі "фабриками смерті". У газових камерах, у величезній кількості знищували євреїв і циган. Загинуло у них більше мільйона осіб.
ВідповістиВидалити5)Четверта республіка(46-58рр.) мала такі відмінні ознаки:
ВідповістиВидалитибула демократичною(тобто запроваджувала права і свободи громадянина, соціальне забезпечення(освіта відпочинок), рівноправність чоловіків і жінок, право на політ. діяльність) і президент мав обмежені права.
Франція = парламентська республіка. Складалася з двох палат: Національні збори і Рада Республіки.
Конституція П ятої республіки(з 1958р.) на відміну від попередньої -
звужувала повноваження парламенту й розширювала права президента( так названий "режим особистої влади" генерала де Голля).
+
Видалити4) Нацисти надали важливу роль вирішенню "єврейського питання". Вони вважали, що "тільки німець, арієць є тим, кого ми називаємо людиною".Вони зверхньо ставилися до словянів та іншихи народів, проте євреїв вони вважали "недолюдами". Голокост проходив у 3 етапи: 1 - (1933-39рр.) - у євреїв відбирали усі права і вони знаходилися поза законом; 2 - (1939-41 рр.) вермахтовці примусили носити євреїв особливі знаки, їх позбавляли джерел прибутку, відравляли у трудові табори, на примусові роботи; 3 - (з 22 червня 1941 р. - 1945 р.) у берліні у 1942 році вібулася коференція щодо "остаточного вирішення єврейського питання", євреїв повинні були виселити с Європи на Схід, за виключенням тих, хто були старшими за 65 років, поранені та інвалідів, проте це знаменувало початок повномасштабної ліквідації євреїв у Європі. Точно не відома істинна кільксть загиблих від Голокосту, просто офіційна цифра становить 6 млн. осіб. Гетто - це була ізольована частина міста, відведена для проживання євреїв. Насправді ж тут вони очікували, поки їх не відправлять до таборів смерті.
ВідповістиВидалити+
ВидалитиАвтор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалити5. У порівнянні з Четвертої республікою (1946-1958) права президента явно перевищені . Народ обирає президента на 5 років (з 2000 року) . з 1962 по 2000 президент обирався на 7 років . В першому турі кандидат мав набрати 50 % +1 голос , але якщо цього не станеться буде необхідний другий тур голосування (на практиці другий тур був потрібний завжди). П'ята республіка складалась професійними політиками , її положення, передусім , адресуються на практику функціонування політичної системи . І це було її особливістю . Сутність діючих французьких державних інститутів полягає в тому , що «... президент - керує , уряд - управляє , парламент - законодавствує ...»
ВідповістиВидалитиаргументуй-------------------->>>права президента явно перевищені
Видалити8.
ВідповістиВидалитиЗ середини 1947 p. почався період «Холодної Війни», який характеризувався тенденцією до дедалі більшої напруженості між Заходом і Сходом«Холодна Війна.» стала причиною кількох локальних воєн і збройних конфліктів у різних регіонах світу, в яких безпосередньо чи опосередковано брали участь СРСР і США. «Xолодна війна.» підговорювала народи більшості країн на марнування своїх матеріальних багатств. Скоротилися економічні зв'язки між державами з різних блоків, що перебували у протиборстві, а також контакти у науці та культури. У 70х p. відбулися зміни — від політики конфронтації до розрядки міжнародної напруженості, але в першій пол. 80х сторони знову повернулися до політики «Холодної Війни».Занепад комуністичного блоку в Східній Європі, об'єднання Німеччини, припинення існування Організації Варшавського Договору, розпад С Р С Р засвідчили зникнення «радянської загрози» і завершення «Холодної Війни».
+-
Видалити7. Після Другої світової війни, стосунки СРСР та інших країн стали дещо кращі . Хоч і досі тривала холодна війна та вже почався відхід від неї та з’явились ознаки відмови від ворожнечі між Заходом і Сходом. СРСР починає встановлювати дружні відносини с Австрією, Німеччиною, та починає налагоджувати стосунки з Швецією, Норвегією та Данією(1955 р).
ВідповістиВидалитиСРСР підписує декларацію з Японією, що означала припинення війни та відновлення дипломатичних відносин ( 1956р.)
СРСР укладає угоду зі США про співпрацю у деяких галузях культури , науки та господартсва( 1958р. )
Тим часом вже поліпшуються відносини з індо-іранськими та африканськими країнами . Радянський союз допомагав у будуванні промислових об'єктів. Надавав допомогу в економічній сфері . Незважаючи на те китайське керівництво негативно поставилось до Сталінської ідеології. З часом це негативне ставлення відобразилось на зовнюшньо-політичних відносинах .
З китаєм стосунки не налагодились , але не зважаючи на те з іншими країнами були гарні стосунки в плані зовнішної політики.
чому???????????З китаєм стосунки не налагодились
Видалити6. Враховуючи що під час Другої Світової війни на фронті загинуло більша частина чоловіків , тому жінки виконували всю роботу чоловічої статі . В Європі розповюджувався напрям ФЕМІНІЗМ ( тобто жінки на рівні з чоловіками). А в СРСР і так жінки були на рівні з чоловіками .В промисловості жінки і чоловіки були рівні але в політиці жіноча стать не сприймалася серьйозно. Хоча в Зх Европі жінки виступали в політичному житті і користувалися повагою. Прикладом можу назвати Ангелу Мелькер( Головний канцлер Німеччини)
ВідповістиВидалитиЖінки виконували роботу зв язківців , водіїв автомашин та тракторів. На самому початку війни до збройних сил почали залучати жінок які працювали в канцелярській службі , у службі зв язку і метеослужбі. Жінки служили в шатбах на посадах писарів і діловодів . Багато жінок було в авіації.
я такої не знаю-------------------Ангелу Мелькер
Видалити8) Холодна війна тривала з другої половини 40-х років - до початку 90-х. Цим терміном було названо протистояння між західним світом (який очолював США) та соціалістичними країнами на чолі з СРСР. Причиною стала боротьба між принципово різними ідеологіями; соціально-економічними, політичними та суспільними системами. Свідченням цієї війни стало протистояння створених воєнно-політичних блоків - НАТО(49р.) та Організації Варшавського договору(55р.).Головними методами були - релігійні конфлікти, боротьба за вплив на незалучені до війни країни, економічне і технічне шпигунство, гонка озброєнь і тактика взаємного ядерного залякування
ВідповістиВидалитиКраїни що були розділені між радянськими і американськими військами потерпіли ряд криз і воєн. До Берлінської кризи призвела блокада СРСР західного Берліну. Було споруджено Берлінську стіну - символ холодної війни. Війна в Кореї між окупантами майже призвела до загрози світової ядерної війни . Кровопролитних зіткнень зазнали африканські країни: Сомалі, Намібія, Ангола, Чад та ін. Холодна війна негативно вплинула економіку, культуру і науку багатьох держав.
Проте у др. половині 80-х років у свідомості людей почало формуватися негативне ставлення до протистояння між Заходом і Сходом. СРСР зробило рішучий крок до налагодження стосунків. Почалося вироблення нового політичного мислення заради мирного співіснування і збереження цивілізації ;необхідність спільних зусиль і взаємозолежність. Як наслідок:
у гудні 1989р. СРСР та США заявили про припинення війни.
1 липня 91р. було офіційно припинено діяльність Організації Варшавського договору.
91р. М.Горбачовим та Дж. Бушом підписано Договір про обмеження і скорочення стратегічних наступальних озброєнь(СНО-1) - це було перше розброєння у світі що набуло такого маштабу(зменшено ядерні арсенали на 30-40%) .
В східній Європі відбувся занепад комуністичного блоку.
Розпався СРСР і єдиною «наддержавою» залишилося США. Падіння так званої «залізної завіси».
+
Видалити1) Друга світова війна суттєво відрізнялась від Першої світової. По-перше, Друга світова війна була набагато ширше, бо країн у неї було залучено більше- 62 (а у Першій світовій брали участь 33 держави). Якщо у Першій світовій бойові дії проходили лише у Європі, то у Др. світовій вони проходили ще й у Тихому океані, Азії, Середземномор'ї та Африці. Важливою відмінністю є й військова сила: у Першій світовій це була кіннота й артилерія, у Другій- танки й авіація. Відрізняється кількість витрачених боєприпасів ( у Др. світовій вона переважала). Людські втрати були набагато більшими (60 млн осіб) через масове знищення людей, повітряні бомбардування і геноцид. Вивезена велика кількість людей на каторжні роботи до Німеччини. Друга світова війна у всіх відношеннях була масштабнішою і трагічнішою за Першу світову.
ВідповістиВидалити2) Я вважаю, що так, вступ Червоної армії до Прибалтики був агресією. Після того, як Червона армія вступила до Польщі, СРСР залишився межувати лише з країнами Прибалтики. Радянський Союз потребував у розширенні системи своєї безпеки, йому був необхідний вихід до Балтійського моря. Тому до кордонів з Латвією, Литвою та Естонією було просунуто радянські війська. Цим країнам було запропоновано укласти договори про взаємну допомогу з СРСР. Згідно пакту Молотова-Ріббентропа, всі країни Прибалтики були включені у сферу інтересів Радянського Союзу. І в разі відмови від підписання договору, СРСР мав можливість застосувати силу для того, щоб досягти своєї мети. Тому під натиском СРСР, 28 вересня був укладений радянсько-естонський договір про взаємодопомогу і на територію Прибалтики увійшло 25-ти тисячне радянське військо.
+
ВидалитиАвтор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалити4) Методи, які використовували нацисти для "вирішення єврейського питання" була вкрай жорстокими. Ще до початку Другої світової війни, вся власніть, яку мали євреї, що знаходились на німецьких територіях, була конфіскована, а самі євреї були поміщені у гетто і трудові табори. Коли німецькі війська пересувались до СРСР, вони знищували єврейські населення, переправляли сотні тисяч до концентраційних таборів. 1942 р євреїв з усієї Європи у переповнених потягах звозили у газові камери, де їх вбивали або розстрілювали. Деяких змушували працювати у нелюдських умовах, що також призводило до смерті від виснаження або знущань. Взагалом, від Голокосту загинуло близько 6 млн євреїв.
ВідповістиВидалити+-
Видалити5) Згідно з Конституцією Четвертої Республіки Франції, вона проголошувалася парламентською республікою. Президент мав обмежену владу, був позбавлений надзвичайних повноважень. Положеннями Конституції П'ятої Республіки було розширення влади президента і звуження парламентських повноважень. На відміну від попередньої, П'ята Республіка мала політичну стабільність, набувала самостійності і авторитету серед європейських держав, усунула комуністів з політичного життя і уникла державного перевороту (установлення авторитарного режиму), розвивала інтеграцію на Європу, набула статусу ядерної держави.
ВідповістиВидалити3)На початку війни Японія окупувала значну частину Китаю і підсилила свій вплив в Індонезії. Японські військові частини після поразки Франції були введені на території колоній – Лаосу, Камбоджі, В єтнаму. У 1941р. Японія почала втілювати агресивні наміри воєнних дій проти США та ВБ. Для операцій на Тихому океані ставку було зроблено на військово – морський флот Японії. Він був меншим за флоти Британії та США проте зосередженим лише Тихому океані ,що звичайно спочатку давало перевагу. Події 7 грудня 41р. у Перл - Хаборі стали вирішальними для ходу війни(бомбардування японською авіацією лінкорів США). На наступний день США офіційно оголосила війну Японії. До США приєдналися ВБ з домініонами та держави Латинської Америки. Німеччина, Італія, Румунія, Угорщина, Болгарія, Словаччина та Хорватія стали на бік Японії. За 6 місяців Японія завдала нищівної поразки взявши всю західну зону Тихого океану. Проте вже в червні 42 – американський флот завдав нищівної поразки Японії ,значну роль у чому відіграла також авіація. З лютого 43 р. завершився докорінний перелом у ході війни на Тихому океані, Японія капітулювала. Головним значенням для Другої світової цих бойових дій було те, що війна закінчилась саме на Далекому Сході 2 вересня 45р.
ВідповістиВидалитиЗа території Африки йшла боротьба Німеччини та Італії (метою мали розширити свої володіння) з ВБ. Італійці у ході війни були розбиті . Поразка союзників змусила німецьке командування у лютому 41 перекинути у Північну Африку (Тріполі) експедиційний корпус Е. Роммеля. Англійці втратили багато опорних пунктів у боях , проте 23 жовтня 42 р. перейшли в наступ під Ель-Аламейном та розгромили угрупування Роммеля. Ця перемога стала початком рішучого повороту в битві за Півн. Африку. 13 травня 43р. після шести місяців боїв італійсько-німецькі частини капітулювали в Тунісі. Північна Африка була відвойована союзниками.
+
Видалити