Наснаги!
1. Назвіть та охарактеризуйте основні етапи Другої світової війни
2.Чому на ваш погляд, Японія почала воєнні дії саме проти США, а не проти СРСР?
3. Як здійснювався геноцид щодо циганського народу (ромів і сінті)?
4. Яку роль відіграє ООН в сучасному світі?
5. Які наслідки для країни та світу мало розвінчання "культу особи" Сталіна?
______________________________________________
2. на мою думку Японія почала військові дії через те що , США контролювала Тихий океан , їм це неподобалось а початок 2 світової дав привід для початку воєних дій проти США , Японія хотіла контролювати океан та острови які знаходились у ньому.
ВідповістиВидалити1. 1 вересня 1939р -22 червня 1941 року ( від агресії Німеччини проти Польщі до нападу на СРСР) 2.22 червня 1941 р.-18 листопада 1942р. ( розширення нациської агресії від нападу Німеччини на СРСР до початку контр наступу падянських військ під Стальнградом) 3.19листопада 1942р.-5 червня 1944р. (корінний злам у ході війни , від контр наступу радянських військ під Сталінградом до відкриття Другого фронту ) 4. 6 червня 1944р.-8травня 1945р.( розгром фашизму і нацизму у Європі : від відкріття Другого фронту до капітуляції Німеччини) 5. 9 травня 1945р- 2 вересня 1945р ( розгром мілітариської Японії : від капітуляції Німеччини до капітуляції Японії)
ВідповістиВидалитихарактеристику надай більш детальну
Видалити1. 1 вересня 1939р -22 червня 1941 року ( вторгнення 3 рейху у Польщу , початок радянсько фінської війни ,вторгнення 3 рейху у Францію , до СРСР приєдналися Бессарабія ,пн. Буковина та Прибалтика, початок японо -китайської війни, військові дії на балканах та близькому сході) 2..22 червня 1941 р.-18 листопада 1942р ( Німеччина нападає на СРСР , японці нападають на США , вторгнення німців у пд. Африку , також створюєтся Антигітлерівська коаліція , та перелом у ході антлантичної війни ) 3.19листопада 1942р.-5 червня 1944р ( перелом війни у ході Сталінградської битви на користь радянських військ, відкриття Другого фронту та висадження англо американських сил у Африці та Сицилії , засідання у Тегерані )4. 6 червня 1944р.-8травня 1945р.( висадка у Нормандії , компанія у Італії та капітуляція Німеччини , Ялтинська конфиренція. 5. 9 травня 1945р- 2 вересня 1945р ( бойові дії на Далекому сході , капітуляція Японії)
Видалитине зовсім те, що я хотіла, але +
Видалити4.Головні цілі ООН в підтримання міжнародного миру,розв'язання міждержавних суперечок мирним шляхом, повага до права кожної нації на самовизначення, попередження й усунення загрози агресії мирним шляхом.
ВідповістиВидалитив сучасному світі, проаналізуй особливості ООН в наш час, чи виконує вона ті завдання, що з самого початку на неї покладалися?
ВидалитиНа данний момент ООН одна з провідних організацій у світі яка вирішує мирним шляхом міждународні конфлікти також уся система світопорядку будуєтся на стату ООН. На мою думку вона виконує всі ті завдання які на неї поклалися з початку.
Видалити+-
Видалити1.Перший етап ( 1 вересня 1939р. – 21 червня 1941р.) - вторгнення в Польщу, битви в Атлантичному океані, радянсько-фінська війна, датсько-норвезька війна, кампанія у Франції, приєднання Прибалтики, Бессарабії та Північної Буковини до СРСР, Битва за Британію, Італо-Грецька війна, битви на Балканах та Близькому Сході. японо-китайська війна, франко-тайська війна.
ВідповістиВидалитиДругий етап ( 22 червня 1941р. - 18 листопада 1942 ) - напад на СРСР, наступ японців Тихому океані, 2 етап битви за Атлантику, середземно-африканська кампанія, створення Антигітлерівської коаліції, перелом на тихоокеанському фронті.
Третій етап ( 19 листопада 1942 р. – грудень 1945 р. ) - в СССр перелом у війні, англо-американський десант в Африці та Італії, кампанія на Соломонових островах, Тегеранське засідання.
Четвертий етап ( січень 1944 р. - травень 1945 р. ) - висадка в Нормандії, голандський операція, Італійська компанія, капітуляція Німеччини( 8 травня 1945 р. ) , захоплення Китаю, Ялтинська конференція. Відкриття другого фронту ( 6 червня 1944 р. ) .
П’ятий етап ( травень – вересень 1945 р. ) – бойові дії на Далекому Сході й Південно-Східній Азії . Розгром Квантунської армії 2 вересня 1945 р. Японія підписала Акт про капітуляцію.
+
Видалити2. Я вважаю , що Японія напала на США, почавши війну за Тихий океан. Те , що Японська армія не напала на СРСР в перший рік війни важлива роль належить Сполученим Штатам Америки. Вони заборонили вивіз заліза та нафти . Тому у Японії почались економічні проблеми . Американці не давали Японії наближатись до Тихого океану . Внаслідок нестачі запасів , Японія і почала війну .
ВідповістиВидалити3. Геноцид ромів і сінті (циган) як частина політики гітлерівської Німеччини і держав-союзників Третього рейху здійснювався в 1935-1945 роках на території цих країн, а також окупованих територій. Людей відправляли до концтаборів , депортували до Польщі , більшість з них загинуло . Та були ті , що потрабляли в німецьке рабство . Кількість жертв геноциду циган становить 150-200 тисяч осіб. Зокрема, на території Польщі загинуло близько 70 відсотків, Хорватії – близько 90 відсотків, колишнього СРСР – близько 50 відсотків , зокрема понад 50 тисяч циган було депортовано в роки окупації з території Одеської області.
ВідповістиВидалити+
Видалити4. В системі сучасних міжнародних відносин ООН займає одне з центральних місць і відіграє найважливішу роль практично у всіх сферах. Всесвітня організація є єдиним універсальним механізмом з підтримання міжнародного миру, регулювання міжнародних відносин і забезпечення розвитку і стабільності. На основі Статуту ООН будується вся система сучасного світопорядку.
ВідповістиВидалитив яких саме сферах?
ВидалитиУ сферах діяльності, як підтримка миру й гуманітарна допомога. Однак існує цілий спектр інших областей, де ООН і організації її системи сприяють поліпшенню положення у світі й тим самим впливають на хід нашого повсякденного життя. Діяльність Організації багатогранна й охоплює широке коло важливих проблем від стійкого розвитку й боротьби з тероризмом, розвитку демократії, глобальних медичних проблем.
Видалитинаведи пару прикладів організацій в складі ООН
ВидалитиМіжнародний валютний фонд (МВФ) , Організація Об’єднаних Націй з питань освіти , науки і культури (ЮНЕСКО), Міжнародна Організація Праці ( МОП) , Дитячий фонд ООН ( ЮНІСЕФ), Всесвітня організація охорони здоров’я ( ВООЗ).
Видалити3.геноцид проти циган (ромів і сінті) здійснювався таким чином : це була частина гітлерівської ідеології ( як і щодо євреїв) що циган треба знищити. Циган відправляли до концетраційних таборів , деякі потрапляли у рабство до німців а над тими кому дуже не пощастило СС проводило досліди. Майже усі цигани СРСР , Польщі та Хорватії були знищені німцями у період 2 світової війни приблизна кількість 200 тис. осіб
ВідповістиВидалити+
Видалити1.• перший період - 1 вересня 1939року - 22 червня 1941року. (від нападу гітлеревської Німеччини на Польщу і до початку агресіі проти СРСР)він характеризується наростанням агресії фашистських держав ,їхніми військовими успіхми. Гітлерівці окупували всю західну Європу до Ла-Маншу й увесь Балканський півострів.
ВідповістиВидалити• другий період - 22червня 1941 р. - 19 листопада 1942р. (від нападу гітлерівської Німеччини та її союзників на СРСР і до контрнаступу радянських військ під Сталінградом)він характеризується поширенням фашистської агресії ,крахом плану Німеччини "блискавичної війни" розширенням "театру воєнніх дій" в Тихому океані,Африці.
• третій період - 19 листопала 1942 - 6 червня 1944р. (від контрнаступу раднських військ під Сталінградом до наступу на центральній ділянці фронту та відкриття та вядкриття другого фронту в Європі.) це коріннй перелом у ходу Другої світової війни, перехід сратегічної ініціативи до країн антигітлерівської коаліції,суттєві перемоги цієї коаліції(під Сталінградом,Курськом,звільнення України і вихід на державній кордон СРСР ,успішні операції англо - американських військ у Північній Африці, захоплення союзниками значної частини Італії)
• четвертий період - 6 червня 1944р. - 8 травня 1945р. (від наступу на центральній ділянці фронту й відкриття другого фронту в Франції до капітуляції Німеччини)
характеризується вступом Радянської армії у Західну Європу та її визвольними операціями, успішним розгромом фашизму в Європі).
• п'ятий період - 8 травня 1945 - 2 вересня 1945роки (від капітуляції Німеччини до капітуляції Японії)Воєнні дії на Далекому сході ,Тихому океані. Це було завершення Другої світової війни.
+
Видалити2. Японія , підписавши троїстий пакт , отримала від Німеччини та Італії санкцію на перетворення на « зону процвітання Японії » всієї Євразії на схід 70 градусів довготи. Захопивши до того часу значну частину Китаю , розмістивши після поразки Франції гарнізони в її колоніях - В'єтнамі , Лаосі , Камбоджі , Японія готувалася до вирішальної сутички .
ВідповістиВидалитиУспіхи германии і той факт що Гітлер не наполягав на спільній боротьбі проти СРСР , переконали Японію у можливості швидкого розгрому Радянського Союзу. Це давало можливість Японії зосередиться на діях проти США і Великобританії. Незважаючи на наявність пакту про ненапад між СРСР і Японією від 13 квітня 1941 японська вояччина не залишала намірів воювати проти СРСР.
Нарада вищих керівників Японії за участю імператора , що відбулося 2 липня 1941 , постановило вважати першочерговою метою японської імперії «просування на південь» тобто захоплення Бірми , Малайї , індії , Індонезії , Філіппін , та інших країн південно-східної азії . в листопаді 1941 року імператорська нараду постановило відкрити військові дії на початку грудня , але з метою маскування продовжувало переговори про поліпшення відносин з США . Головну роль не введенні операції на гігантських просторах Тихого океану і Південно- східної Азії повинен був зіграти флот. За загальної чисельності бойових кораблів японський флот поступався сполученим флотам СБ і США , але всі його сили перебували в тихому океані , тоді як американські та англ. флоти діяли по всьому Світовому океану . Задум японського командування полягав у тому щоб раптовим ударом розгромити Тихоокеанський флот США , захоплювати панування на морі і в повітрі , а потім висадити десанти на Філіппінах , Бірмі , Малайї , Індонезії. Японія мала намір представити для світової громадської думки цю операцію як звільнення азіатських країн від гніту »білого імперіалізму » і включити їх у сферу « спільного процвітання Азії».
7 грудня 1941 після 10 денного переходу , японські кораблі наблизилися до Перл -Харбор. З авіаносців піднялися в повітря бомбардувальники і торпедоносці .
Наліт на Перл - Харбор тривав майже дві години. Успіх був досягнутий дуже невеликою ціною . катастрофа в Перл - Харборі потрясла всю Америку. 8 грудня 1941 США оголосили війну Японії. У війну з Японією вступили також СБ і її домініони , уряд Нідерландів і ряд держав Латинської Америки. 11 грудня 1941 германію та Італія оголосили війну США , звинувативши їх в « порушенні нейтралітету ». За ними пішли Румунія , Угорщина , Словаччина , Болгарія , Хорватія .
Таким чином війна охопила все великі держави та їх союзників.
гарно копіюєш -
Видалити"Успіхи германии" але перекладач підвів трохи))
Видалити1.Перший етап (1 вересня 1939 р. - 21 червня 1941р.) Після нападу Нумеччинина Польщу основними подіями цього періоду була війна між британськими та французькими військами, з одного боку, і гітлерівцями - з іншого; окупація Німеччиною Данії, Норвегії, Люксембургу, Бельгії, Нідерландів, Югославії, Греції; капітуляція Франції 22 червня 1940р. Під контролем Німеччини опинилася значна частина Європи. 17 вересня 1939р. радянські війська перетнули кордон із Польщею та встановили конторль над територіями Західної України та Західної Білорусії; згодом були захоплені країни Прибалтики. Улистопаді 1939р. СРСР здійснив агресію проти Фінляндії, мирний договір з якою був підписаний у березні 1940р.
ВідповістиВидалитиДругий етап (22 черня 1941р. - 18 листопада 1942р.) Його основні події - напад нацистської Німеччини на СРСР, відступ Червоної армії та перша її перемога під Москвою. 8 грудня 1941р. США оголосила війну Японії.
З грудня 1941р. по червень 1942. Японія окупувала Сінгапур, Таїланд, Індонезію, Бірму, Філіппіни. 1 січня 1942 р. 26 держав, що перебували у стані війни з Німеччиною, Італією і Японією, підписали Декларацію Об'єднаних Націй.
Третій етап (19 листопада 1942р. - грудень 1943р.) визначився докорінним переломом у ході Другої світової війни. Червона армія здобула найважливіші перемоги під Сталінградом і Курськом. Англо-американські війська звільнили Єгипет, Кіренаїку, Тріполітанію, Туніс. У липні 1943 р. союзники країн антигітлерівської коаліції висадилися на Сицилії.
Четвертий етап (січень 1944р. - травень 1945р.) У цей період період війська Червоної армії звільнили західні території СРСР, вигнали гітлерівські війська з Польщі, Румунії, Югославії, Угорщини, Чехословаччини. 6 червня 1944р. на півночі Франції англо-американськими військами був відкритий Другий фронт. 8 травня 1945р. Німеччина підписала акт про капітуляцію.
П'ятий етап (травень - вересень 1945р.) Бойові дії велися на Далекому Сході й у Південно-Східній Азії. Уперше в історії американці здійснили ядерне бомбардування японських міст Хіросіма і Нагасакі. Після розгрому Квантунської армії 2 вересня 1945р. Також Японія підписала Акт про капітуляцію.
Цигани сприймалися з точки зору нацистської расової теорії як загроза расову чистоту німців.
ВідповістиВидалитиВідбирати за певними критеріями циган напівкрок , циган-ромів, і не мають нім. крові представників циганських пологів балканського походження і в ході акції протягом декількох тижднів помістити в концентраційний табір, було наказано Гімлером 16 грудня, 1942 року. таким чином в ієрархії жертв геноциду було три групи(ступеня):
1й - близько 300 осіб. "чистокрівні"- розглядалися як спадщина арійських предків і повинні були бути залишені в живих для наукових досліджень , їх наказувалося поселити під нагляд.
2й - "соціально адаптовані". Вони підлягали стерилізації по досягненні 11 річного віку.
3й - ця група підлягала відправці в Освенцим.
ранньою весною 1943 року почалися арешти німецьких циган.Заарештованих відправляли в Освенцим.
в основному в Освенцімі залишали циган-сінті,їх нацисти вважали більш цивілізованими.Знищувалися в основному :польські,російські,сербські,угорські, литовські цигани, в газових камерах,відразу після прибуття в табір. Також нім. цигани масово вмирали від голоду і хвороб. В газові камери відправляли також непрацездатних. в 1944 радянська армія дітей та непрацездатних в'язнів сектора відправляли в газову камери, а тих що залишилися вони везли в інші табории, подалі від лініі фронту
ПЕРЕКЛАДИ!!!! Відбирати за певними критеріями циган напівкрок , циган-ромів, і не мають нім. крові представників циганських пологів балканського походження
Видалити2.На мій погляд, Японія почала воєнні дії саме проти США, а не проти СРСР, тому що військово-морський флот Японії відігравав головну роль у веденні операцій на гігантських просторах Тихого океану і Південно-Східної Азії. За чисельністю бойових кораблів він поступався флотам Британії та США, але всі його сили знаходилися в Тихому океані, тоді як американські і британські флоти діяли по всьому Світовому океану. Те що Японія не напала на СРСР у перший рік війни важливою роллю тут є і США. У перший період війни СРСР мав гостру потребу в одержанні військово-технічної, матеріальної та фінансової допомоги від Сполучених Штатів Америки. Особливо великі були потреби в танках, протитанкових гарматах, середніх бомбардувальниках, винищувачах, автомобілях тощо. Тому у Японії почалися проблеми. США не дозволяло Японіїї наближатись до Тихого океану, ось чому і розпочалася війна Японії.
ВідповістиВидалити+
Видалити4. мета стрворення ООН
ВідповістиВидалити- усунути загрози винекнення выйни у будь - якому регіоні світу.
- сприяти роззброєнню ,мирному врегулюванню територіальних претензій .
- забезпечити мир та безпеку на планеті.
-ровивати міжнародне співробітництво у разі розв'язання проблем економучногоо,соціального та гуманітпрного характеру, повагу та прав людини й основних свобод.
- сприяти соціальному,економічному ,культурному та екологічному розвиткові планети
- розвивати дружні відносини між націями на основі поважання принципів рівноправності й самовизначення народів.
шість головних органів ООН:
- 1. Рада Безпеки - постійні члени якої США, ВБ ,СРСР(тепер Росія) , Франція і Китай.рішення ради безпеки є вирішальним у міжнародних справах і можуть охолювати як економічні санкції, так і застосування сили проти країни - агресора. Кожний постійний член Р.Безпеки має право "вето"( заборони) на вирішення ,що не відповідають його інтересам .При Р.Б. діють :
- військово-штабний комітет
- міжнародні збройні сили з підтримуванням миру
- 2. Генеральна Асамблея - головний дорадчий орган ООН.
Повноваження генеральної асамблеї ООН:
- прийняття в ООН членів організацій,а також їх виключення
- вибори тимчасових членів ради бепеки, економічної й соціальної ради
- призначення генерального секретаря ООН
- 3. Міжнародний суд. - включає 15 суддів - розгядає судові справи ,що їх передають конфліктуючі сторони
- 4. Економічна та соціальна рада. складається з 54 членів, обираних на 3 роки - щороку вибирається 18 нових членів. Вона проводить дослідження і складає доповіді з міжнародних питань у соціально - економічній і культурній сферах, з екологічних питань,прав людини і надає рекомендації генеральній асамблеї ООН. Складається з комісій:
- суспільного розвитку
- наркотичних засобів
- становище жінок
- народу населення
- транснаціональних корпорацій
- статестичною.
- 5. Рада з опіки . - здійснювала нагляд за територіями, що були колишніми клоніями, припинила дію у 1994 році після незалежності Палаї.
-6. Секреторіат - здійснює керівництво промами ООН, його очолює Ген. секретар ООН, його обирають на засіданнях генеральної Асамблеї ООН за рекомендацією Ради Безпеки, Ген.секретар має прво брати участь у роботі всіх структур ООН, крім міжнародного суду
- Принципи діяльності ООН:
1. принцип суверенної рівності, всіх її членів.
2. усі її члени повинні доровільно виконуваи взять на себе за статутом забов'язання
3. повинні вирішувати свої міжнародні суперечки мирними засобами і так , щоб не піддавати загрозі ир,безпеку і справедливість.
4. усі члени повинні в своїх міжнародних відносинах утримуватися від загрози силою,або застосування її проти інших держав.
5. після закінчення "холодної війни"розгорнулась дискусія про еобхідність реформи структури ООН, її вирішили зберегти і у 2005 вирішено про початок реформвання ООН. в неї увійшли 13 лідерів країни: Аргентини , ВБ, Канади,Египту ,Габону ,Індії, Індонезії ,Мексики, ПАР , Таїланду, Туреччини, Нігерії та України.
які важелі впливу має сучасна ООН на країни?
Видалити5. Звеличення особистості І. В. Сталіна засобами масової пропаганди, в творах культури і мистецтва, державних документах, законах. Зачитана Першим секретарем Президії ЦК КПРС М. С. Хрущовим на закритому засіданні XX з'їзду КПРС, який був проведений 25 лютого 1956 року. В доповіді був засуджений культ особи Йосипа Сталіна, масовий терор та злочини другої половини 1930-х — початку 1950-х, провина за які була покладена на Сталіна, а також була розглянута проблема реабілітації партійних та військових діячів, які були репресовані при Сталіні. Промова була важливим етапом Хрущовської відлиги. На поверхні, основна задача промови полягала в повернені КПРС до ленінізму. Однак для Хрущова, ця промова мала забезпечити підтримку громадськості в арешті та страті Лаврентія Берії три роки до того а також легітимізувати консолідацію та зосередження влади в його руках (здобутої завдяки перемоги над В'ячеславом Молотовим та Георгієм Маленковим). Промова отримала назву «таємної», оскільки була зачитана на закритому засіданні, а текст був оприлюднений лише в 1989 році, однак багато членів партії були ознайомлені з її змістом протягом наступного місяця.
ВідповістиВидалити+
Видалити4)Організація Об’єднаних Націй (ООН) - це міжнародна організація, яка відіграє найважливішу роль у створені, підтримки і зміцнення міжнародного миру і безпеки, розвитку співробітництва між державами, рішення будь яких конфліктів виникаючих перед державами, мирним шляхом.
ВідповістиВидалитиЗ часу її створення, тобто на початку другої світової війни в ній дещо змінилося але в цілому, її суть залишилася тією ж. Створювачі ООН тобто антигітлерівська коаліція на початку створення самої організації "воювали" проти держав які хотіли «підсунути» світ під себе таких як Німеччина, Японія але з часом і навіть вони вступили до ООН, так як в роки другої світової війни, на території Німеччини була диктатура, на данний момент диктатура в тих державах які входять до ООН не замітна, сама ООН проти диктатури і за «мир в усьому світі».
які важелі впливу має ООН на країни?
ВидалитиООН має багато важелів впливу на країни з якими у них підписан мирний договір і які підписали з нею резолюцію яка твердить що всі хто входить до ООН повинні виконувати їх "статут". Миротворчі контингенти ООН підтримують порядок у гарячих точках і виступають гарантами безпеки мирного населення. ООН так сказати служить "перекладачем" між державами. Але за останні роки вплив цієї організації значно знизився, і деякі «сильні світу цього» вважають, що мають право, байдуже ставиться до постанов ООН. З цієї точки ООН має формальні важелі впливу на країни. І ще хотілося б добавити якщо якась країна (яка знаходиться в ООН) порахує за потрібне напасти на іншу державу не яка організація не стане на заваді.
Видалити+
ВидалитиУ СРСр після розвінчання культу особи органами КДБ і прокуратури було переглянуто справи майже 5,5 млн осіб, з них реабілітовано 3,2 млн осіб. Поза реабілітацією залишилась більшість жертв репресій 20-х — початку 30-х років і всі, хто був звинувачений у буржуазному націоналізмі..На XXII з'їзді КПРС, який відбувся у жовтні 1961 p., була висунута теза, що винуватцем і організатором масових репресій був не тільки Сталін, а й ті, хто оточував його, — В. Молотов, Л. Каганович, Г. Maленков та інші. Тіло Сталіна було винесене з мавзолею. Його численні пам'ятники знищені; перейменовані названі на його честь міста; прізвище зникло з назв вулиць, колгоспів, твори вилучені з масових бібліотек.Отримали більше можливостей профспілки, які вже могли виступати із законодавчими ініціативами, їм було передано окремі функції, що раніше належали державним органам, керівництво санаторіями, будинками відпочинку, а з 1962 р. розширено права у сфері соціального страхування.Однак взагалі механізм државно-політичного управління діяв по старому зберігаючи тоталітарний режим . УСя надана влада радам, профспілкам, комсомолубула формальна.Культ особи Сталіна був також поширений у більшості соціалістичних країн світу. Після «викриття» культу в СРСР, прояви культу особи Сталіна на час залишилися тільки в Албанії, Китаї і КНДР.
ВідповістиВидалити+
Видалити3)Геноцид циганського народу (ромів і сінті) є одним із найжахливіших злочинів нацистів. Затаврованих і переслідуваних як злодіїв, "ворожбитів та викрадачів дітей", понад 13 000 циган депортували до Освенціму. 5 000 австрійських циган депортували до Лодзі й замордували в Хелмно, 3 000 було направлено до концтаборів, 2 500 депортовано до Польщі, здебільшого до єврейських гетто; більшість із них загинули. Дві третини німецьких циган були замордовані, багато хто загинув у газових камерах Освенціму. В останній період війни уцілілих змушували у німецькій цніформі воювати у штрафних батальйонах. Інші потрапили в рабське становище на німецьких заводах. На території України айнзацгрупою (спеціальні підрозділи СС) D було замордовано всіх циган, виявлених нею в зоні своєї дії. Загальна кількість знищених нацистами циган становить близько 810 тисяч чоловік. Це був дуже жорстокий геноциц для ромів і сінті.
ВідповістиВидалити+
ВидалитиАвтор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалитиПереш питання
ВідповістиВидалитиПерший період ( з 1 вересня 1939 р. до 22 червня 1941 р.). Значні військові усьпихи Нимеччини в Європі. 1941 р. Німці захопили всю Європу до Ла-Маншу и Балканський півострів.
Другий період (з червня 1941 р. - напад Німеччини на СРСР,до 18 листопада 1942 р. наступ радянських військ під Сталінградом) у цей період війна поширилась на всі материки й океани.
Третій період ( з 19 листопада 1942 р. наступ радянскіх військ під Сталінградом,до грудня 1943 р.- Битва на Волзі- це був докорінний перелом під час війни)
Четвертий період ( з січня 1944 р.- вступ радянського війська в Західну Європу,й відкриття другого фронту,до травня 1945 р. - розгром Німеччини та її капітуляція)
П'ятий період (з 9 травня 1945 р.- Капітуляція Німеччини до 2 вересня 1945 р.- капітуляція Японії,що означав кінець дрогої світової війни)
Друге питання
ВідповістиВидалитиНа мою думку Японія почала війну саме проти США,тому що вона була у скрутному становищі через нестачу ресурсів и мала економічни проблеми,(через те що США контролювала Тихий океан и не пускала Японію до ньго),але Японія мала потужний військово-морський флот поступавшись лише США та ВБ,який був зосереджений саме у Тихому океані,що дало намір на зайняття контролю над ним и його ресурсами.Через це Японія й почала військові дії проти США,а першою ціллю став Перл-Харбор.Також СРСР показала свою потужність під час розгрому німців під Москвою та зруйнування "бліцкригу",тому вона так и не зважилась напасти на східну частину СРСР,але залишила на його кордоні свої війська.
Третє питання
ВідповістиВидалитиГеноцид циганського народу є одним із найжахливіших злочинів нацистів.
- Понад 13 000 циган депортували до Освенціму.
- 5000 австрійских циган депортували до Лодзі й замордували в Хелмно
- 3000 було направлено до концтаборів
- 2500 депортували до Польщі,здебільшого до єврейских гетто,більшисть із них загинуло
- Дві тритини німецьких циган було замордовано,багато хто загинув у газових камерах Освенціму
В останній період війни уілілих змушували у нимецькій уніформі воювати у штрафних батальйонах.На Україні айценгрупою D було замордовано всіх циган,виявлених нею в зоні своєї дії.
Загальна кількість знищених циган становить близько 810 тис чоловік
Четверте питання
ВідповістиВидалитиООН (Організація Об'єднаних Націй) -міжнародня організація заснована 24 жовтня 1945 р.Займае одне із центральних місць у сучасніх міжнародних відносинах та є єдиним універсальним механізмом з підтримання міжнароднього миру.Цілі ООН майже не змінилися,а саме:підтримку миру і безпеки, розвиток дружніх відносин між країнами,здійснення міжнародного співробітництва у вирішеннт проблем економічного,соціального і гуманітарного характеру.В ООН входять 193 держави світу.
На сьогодняшній час ООН втратила свій авторитет й не виконуе всі обов'язки які на неї покладались самого початку.
П'яте питання
ВідповістиВидалитиУ лютому 1956 р. у Москві працював ХХ з'їзд КПРС.Кульмінаціею з'їзду стала доповідь Хрущова " Про культ особи і його наслідки",що мала закритий характер.Головні її положення і висновки свідчили про докорінний перегляд партійно-державного курсу після смерті Сталіна. М.Хрущов уперше обнародував численні факти зловживань владою за часів Сталіна,фальсифікація ряду судових справ стосовно партійних,військових,наукових кадрів.Делегати з'зду вперше почули про" ленинський заповіт" , де давалася негативна особистісна характеристика Сталіну.Але в доповіді Хрущова не було принципового і послідовного викриття злочинного характеру діяльності Сталіна і створеного ним режиму. Викриття сталінізму після смерті вождя здійснювалися людьми,які самі були співучасниками численних злодіянь.Головними винуватцями репресій були названі Єжов,Берія,інші керевники каральних органів,яких уже не було в живих.Про делегатів з'їзду Молотова,Маленкова,Ворошилова,Кагановича та інших соратників Сталіна,руки яких були по лікоть у крові,не було сказано ані слова.Українців обурило , що жодного слова не було сказано про голод 1932-33 рр.
Проте доповідь Хрущова шокувала делегатів з'їзду .У загальних рисах з її змістом був азнайомлений партійно-комсомольскиий актив країни .Інформація про доповідь Хрущова блискавично поширилась в усьому світі .
30 червня була опублікована постанова ЦК КПРС " Про подоланна культу особі і його наслідків",що встановлювала офіційні межі критики культу особи і мала протидіяти небезпеці її поширення на партію і соціялістичний лад.