Наснаги!
1. Висловити й аргументувати свою точку зору з питання: чим пояснювалась неготовність радянських військ і населення України до війни?
2. Оцінити наслідки початку Другої світової війни для України та її населення
3. Чи мав підстави міжнародний військовий трибунал у Нюрнберзі після Другої світової війни кваліфікувати політику окупантів як воєнний злочин та злочин проти людства? Доведіть.
4. Оцінити стратегію і тактику українського національного руху. Надайте розгорнуту аргументовану відповідь.
5. Оцінити ставлення українського народу до здобутків культури під час війни. Надайте розгорнуту аргументовану відповідь.
6. Яке значення мала операція "Вісла" для українського та польського народів.Надайте розгорнуту аргументовану відповідь.
________________________________________________
1) Перемога у Другій Світовій війні дісталася українському народові занадто дорогою ціною. На мою думку, винуватими у цьому були перш за все органи влади. Доказом цьому були декілька незаперечних фактів:
ВідповістиВидалитиПо-перше, фатальну роль у непідготовленості Радянського Союзу до війни відіграла сліпа віра Сталіна в радянсько-німець¬кий пакт про ненапад від 23 серпня 1939 р., у домовленості про спільні дії з Гітлером. Тільки цим, очевидно, й можна пояснити таке становище: полум'я війни палахкотіло вже поблизу самих кордонів СРСР, а воєнна мобілізація про¬мисловості своєчасно проведена не була, зокрема , неви¬правдано повільно впроваджувалися у виробництво різ-номанітні зразки першокласного озброєння, створені у великій кількості напередодні війни вітчизняними вченими та конструкторами. За кілька місяців до нападу Німеччини на СРСР без будь-яких підстав з виробництва було знято 45-мм і 76-мм протитанкові гармати, протитанкову руш¬ницю, протитанкову гранату. Заступник наркома оборони маршал Радянського Союзу Кулик всіляко гальмував впровадження в армії автоматичної стрілецької зброї, яка, мовляв, «є зброєю поліцейського».
Ці та ряд інших причин і прорахунків, дезорієнтуючих вказівок нашаровувалися одне на одне і, зрештою, були увінчані глибокою помилковою оцінкою щодо ступеня без¬посередньої загрози агресії з боку Німеччини. Особливо шокувало те, що в переддень війни радянське керівництво мало у своєму розпорядженні численні достовірні відомості про підготовку Німеччиною нападу, навіть про його точну дату. За тиждень до початку війни один з найкращих радянських розвідників Р. Зорге передав з Токіо до Москви шифровку: «Війну буде розпоча¬то 22 червня». Однак Сталін, який на цей час остаточно по¬вірив у власну непогрішимість, виявив до цієї та подібної інформації дивовижну легковажність і необачність. Він, не замислюючись, відкидав її, оскільки вважав, що Гітлер не наважиться на агресію, доки не розгромить Англію. Наслідком такої недалекоглядної позиції була заборо¬на вживати будь-які застережні заходи,-щоб, мовляв, «не провокувати конфлікту з Німеччиною». Було навіть забо¬ронено привести війська у повну бойову готовність і зайня¬ти смугу передпілля без «особливого наказу», якого так і не надійшло. Отже, можна твердити, що хоч у стратегіч¬ному розумінні (для вищого керівництва) раптовості аг¬ресії не було, для військ і населення напад став цілковитою несподіванкою, що викликала у них стан шоку і призвело до фатальних наслідків.
Мажуренко Анастасія
¬ - що це?
Видалитиhttp://www.br.com.ua/referats/History_of_Ukraine/117560-3.html - нажаль, нажаль!!!! відповідь не приймається! сподіваюся, що в майбутньому це не повториться!
Видалити1) Я вважаю, що до великих людських та матеріальних втрат на території України під час Другої Світової війни, призвело ставлення влади до розгортання подій. Удар німців був несподіваним для Червоної армії, хоча розвідка заздалегідь інформувала Й. Сталіна про підготовку до воєнних дій. Німецькі моторизовані дивізії за підтримки авіації завдали важких ударів по радянських військах, керівництво яких припустилось серйозних прорахунків. До того ж, в СРСР була незавершена переозброєність і матеріальна непідготовленість до війни. І тому майже усі дії спрямовані на захист мирного населення ( перебудова господарства, мобілізація, евакуація) були невдалими і не змогли зробити значний опір німцям у перші роки війни.
Видалити2)Україна зазнала найбільших матеріальних і людських втрат порівняно з іншими державами-учасницями війни. Матеріальні збитки завдані німцями становили майже 42% усіх витрат завданих СРСР. В руїни перетворилися 714 міст і селищ, без даху над головою опинилося більше 10 млн. людей . Окупанти вивезли з країни і спожили 9,2 млн. т., зерна 622 тис. т . м ясних продуктів, 950 тис. т . олії та безліч іншої сільськогосподарської продукції . В той же час безліч українців гинуло від голоду. Найстрашнішими для нашого народу були соціальні втрати: загибель людей у боях з ворогами, розстріляне, вивезене на каторжні роботи до фашистської Німеччини мирне населення. До наших днів напевне не відома кількість усіх жертв війни. Втрати не розголошувалися, бо колишньому радянському керівництву було невигідно показувати перед усім світом що перемогу здобуто ціною величезних людських жертв. Влада замовчувала той факт ,що найбільших витрат у війні зазнав саме український народ, до якого Сталін не мав жодних симпатій.
1)чим пояснювалась неготовність радянських військ і населення України до війни? Я не отримала відповіді, лише частково! Подумай ще, проаналізуй! Просуваєшся добре, але поспішаєш! Наснаги, терпіння і все вийде! Я в тебе вірю
Видалити2) питання стосується початку війни, а твої данні про війну загалом
1) Можливо тому, що зацікавлені в українських землях були декілька держав що межували з ними, і ті ,що не мали безпосередніх кордонів з Україною. Радянський Союз хотів володіти землями для того ,аби мати територію для подальших наступів на Захід. В планах Німеччини було перетворити Україну на аграрно-сировинний придаток. Тобто, зіткнулись два тоталітарні режими: фашистський і більшовицький.Розділені територіально українці змушені були воювати один проти одного. Західна частина нашої країни прийняла сторону фашистів через незадоволення радянською владою. Вони вважали що німці захистять і допоможуть здобути незалежність. Я припускаю, що розділеність України не дала їй змогу захистити себе у Другій Світовій...................?
ВидалитиУкраїна була владна сама себе захищати? Чи вона була на той час частиною іншої держави?
ВидалитиУкраїнській народ не міг самостійно вирішити власну долю. Все на той час залежало від балансу інтересів різних, насамперед великих держав, і від співвідношення сил цих самих держав. Землі України були поділені між 4 державами: радянською Росією, Румунією, Чехо-Словаччиною та Польшею.
Видалити2) Можливо наслідки початку війни також стосувалися цього розділення:Україна на той час остаточно втратила спільність і розпочала "братовбивчу війну" . Як наслідок - величезна кількість жертв.
ВідповістиВидалитиз якого часу Західна Україна анексована СРСР?
ВидалитиЗа таємним протоколом Ріббентропа-Молотова між Німеччиною та СРСР - східні польські території(західноукр. землі) мали бути передані СРСР . З метою узаконити радянський режим в Західній Україні 22 жовтня 1939 р. було проведено вибори до Народних зборів які наприкінці жовтня прийняли Декларацію про входження Західної України до складу СРСР і воззєднання її з УРСР. У листопаді 1939р сесії Верховної Ради СРСР і УРСР ухвалили відповідні закони. З приєднанням західноукраїнських земель до СРСР розпочався процес їх радянізації, тобто змін в усіх сферах життя відповідно до вироблених за роки радянської влади зразків. Ті хто не підтримував перетворення зазнавали репресій. Навесні 1940 вони набули широкомаштабного характеру.Почались депортації українців в Сибір і Казахстан, люди переслідувались без суду і слідства; десятки тисяч людей перейшли на польські території окуповані німцями.
ВідповістиВидалити+
Видалити3) Нюрнберзький процес - це міжнародний судовий процес над колишніми керівниками нацистської Німеччини. На ньому було осуджено 24 нацистських політиків, військових та ін.
ВідповістиВидалитиЛюди, які були осуджені у цьому суді були кваліфіковані як злочинці (майже всі, крім 4: Фріче, Папен, Шахт і Йодль), що вчинили злочин проти людства. Я вважаю, їх було засуждено правильно, адже розв'язання 2-ої світової війни, массове знищення людей та жилих міст, сіл та голокост(Умисне знищення людей єврейської націонаьності на окупованих територіях). Звинувачувані проводили політику переслідування, репресій та знищення ворогів нацизму. Нацисти кидали в тюрми людей без судового процесу, переслідували їх, принижували, перетворювали на рабів, піддавали тортурам, вбивали їх.
- Це все не що інше, як злочин проти людства.
але ж вони всі виконували накази Гітлера, чи можна засуджувати виконавців. за відсутності керівника?
ВидалитиГітлер був тільки "верхівкою айсберга", він віддавав накази, але при таких наказах можна булу б зчинити і супротив. Нажаль осуджені цього не зробили і це призвело до розв'язання 2-ої світової війни. Отже, можна сказати, що вони також виновні у зчиненні злочину проти людяності.
Видалити+
Видалити2) За таємним протоколом Ріббентропа-Молотова між Німеччиною та СРСР - західноукраїнські землі повинні бути передані СРСР. Задля узаконення радянського режиму в Західній Україні 22 жовтня 1939р. було проведено вибори Народних зборів, які наприкінці жовтня прийняли Декларацію про входження Західної України до складу СРСР і возз'єднання її з УРСР. У листопаді 1939р сесії Верховної Ради СРСР і УРСР ухвалили відповідні закони.
ВидалитиЗ приєднанням західноукраїнських земель до СРСР розпочався процес їх радянізації, тобто змін в усіх сферах життя відповідно до вироблених за роки радянської влади зразків.
Ті хто не підтримував перетворення зазнавали репресій. Навесні 1940 вони набули широкомаштабного характеру. Українців депортували в Сибір і Казахстан, людей переслідували без надання законних прав (слушань у суді і "справедливого вироку").
Все це несло погані наслідки для населення України, що проживало на тих територіях.
Унаслідок: велика кількість жертв, ще більше репресовано та відправленно у заслання.
Влад, прочитай відповіді Насті Мажуренко
Видалити2) Для України наслідки початку Другої світової війни були дуже плачевні: німці вбивали майже всіх на своєму шляху, розграбовували крамниці, дома, продовольчі склади, знищували колгоспи, депортовували населення з їх рідних територій, ставили опити на людях, катували. Найжахлівішим є те, що навіть досі не відомо скільки насправді людей було вбито під час початку та продовж всієї війни. Саме тому Україна була умовно розділена на 2 табори: тих, хто був за фашистів(Західна Україна) та тих, хто був за рядянський уряд. Украънський народ повстав один проти одного, що призвело до незліченних жертв з боку України.
Видалитив чому причина полярності двох таборів?
ВидалитиЗахідна Україна спочатку була за фашистів, вони вважали, що иде "нова сила" звільнить їх від гніту радянського уряду. Східна Україна, не вбачала нічого доброго у тому, що Вермахт нападе на на землі СРСР, їм було доволі "зручно" і при Сталіньському режимі. Такі протиставні думки і зумовили розкол в українській нації.
Видалитищо знали жителі Східної України про Німеччину до 22.06.1941 року? Чи сприймали вони політику цієї країни як ворожу?
ВидалитиДо 22.06.1941 року мало ктосприймав Німеччину як ворожу країну, про неї було мало що відоме, адже новини з-за кордону майже не поступали в маси, а якщо і поступали, то зміненній формі. У цей день по радіо виступив В. М. Молотов з офіційним повідомленням про напад фашитської НІмеччини на СРСР. Після данної промови війна офіційно отримала назву Велика Вітчизняна Війна.
Видалити1) На мою думку, непідготовленність радянських військ до нападу з боку Німеччини зумовлювалася тим, що керівництво СРСР, а саме Й. Сталін, вважали, що Вермахт не стане нападати на на них, адже було підписано таємний протокол "Ріббентропа-Молотова" про непапад цих країн одна на одну. Сталін не зреагував на попередження, що Німеччина готується ввести війська на територію СРСР. Він, навіть, приказав розшукати та покарати того, кто розповсюджею такі сплітки. Сліпа віра Сталіна у перемир'я між СРСР та Німеччиною не дала змоги як слід підготуватися ло ведення війни з Вермахтом.
ВідповістиВидалитиДо того ж, в СРСР не була завершена переозброєність і матеріальна підготвленність до війни: майже усі дії спрямовані на захист мирного населення були невдалими і не змогли дати значного результату в опорі німцям.
Німецька тактика Бліцкригу на початку війни завдала нищівного удару по населенню та інраструктурі СРСР.
5) Друга світова війна була серйозним екзаменом для української культури.
ВідповістиВидалитиОкупанти вбивали тисячі людей, знищували міста, села. Вони вивозили або знищували культурні пам'ятки України (картини, книги, друковані видання тощо). Це завдало невиправної шкоди укр. культурі і спадщині.
Незважаючи на це, наш народ продовжував плідно працювати над тим, щоб німці не змогли знищити все до останку. У зв'язку з окупацією території України на Схід було евакуйовано наукові установи, вищі та середні навчальні заклади, культурно-освітні установи. У роки війни понад ЗО українських вузів працювали в евакуації. Німцями були закрито більшу частину вишів, шкіл, працездатними залишилися лише молодші класи в школах.
Важливу роль у мобілізації народу на боротьбу з фашистськими загарбниками відігравали засоби масової інформації. Для підняття духу з'являлися підпільні радіоефіри, виходили газети з гаслами про нац-визвол. українського народу з "лап загарбників" тощо. Бригади художників виїжджали на фронт, заводи, у колгоспи, вели активну художню пропаганду проти окупантів.
Таким чином, українці намагалися всілякими способами зберегти та сторювати здобутки культури, прикладаючи до цього якомога більше зусиль.
більше прикладів
ВидалитиВоєнні дії змусили посилити виготовлення воєнної зброї та техніки для належного захисту від німецьких військ, розвитку медицини тощо. М. Стражеско інтенсивно працював над вивченням ранової інфекції і ранового сепсису. В. Філатов віддавав усі свої знання і досвід лікуванню поранених воїнів хірург-офтальмолог.
ВидалитиЩоб не відставати у науці, були перенесені вузи на схід СРСР.
На початку війни відбулось об'єднання кількох інститутів Академії наук України, які були евакуйовані на Схід. Переважна їх більшість, а також Президія АН України працювали в Уфі.
Не маловажну роль відіграли массмедіа: Українські видавництва об'єдналися в одне — Українське державне видавництво, яке працювало спочатку в Саратові, а пізніше в Москві. Воно випускало українську політичну і художню літературу, листівки, газети і журнали для бійців, що знаходили на фронті.
Велику роль у піддержанні бойового духу відіграли театр та кіно: десятки українських театральних колективів, ансамблів, артистичних бригад несли своє мистецтво фронтовикам, надихаючи їх на боротьбу за свободу і незалежність Батьківщини.
Київський театр опери та балету ім. Т. Шевченка послав на фронт 22 бригади, які дали 920 концертів, Запорізький ім. М. Заньковецької — три бригади, які показали 214 вистав і концертів, Київський драмтеатр ім. І. Франка здійснив на фронті 206 вистав і концертів.
+-
ВидалитиОцінити ставлення українського народу до здобутків культури під час війни
Вони перш за все вони намагалися врятувати своє життя та зупинити наступ ворожої армії. В цілому люди намагалися хоч трохи зберегти культурних пам'яток для себе та своїх нащадків на згадку. Правляча верхівка мало переймалася цими проблемами, вони були готові пожервувати всім, лише щоб зупинити ворога, не зважаючи на жертви (людей, техніку, культурні заклади тощо). Питання про збереження культурних згадок із минулого та тогочасного сьогодення залишалося для вирішення самому народу.
Видалити1) Я думаю що перш за все початковим програшем слугувала відсутність кваліфікованих офіцерів (на висилках за наказом Сталіна) та впевненість у ненападі Німецьких військ через підписаня пакту Молотова-Рібентропа. До того ж Сталін готувався до загарбницької війни. Це слугувало незнанням власних територій та відсутністю знайомих шляхів відступу.
ВідповістиВидалитиСильно вплила й неознаемленість селян и деяких міст вже на початку війни. (Сталін агітував на підтримку Німеччини)
"Сильно вплила й неознаемленість селян и деяких міст вже на початку війни" - сформулюй цю фразу чіткіше
Видалитичерез те що селяни були не най образованіші вони дуже часто зустрічали Німців як визволителів.
ВідповістиВидалитибільше аргументів, надай розгорнуту відповідь
ВидалитиОперація ,,Вісла” ропочалася 28 квітня 1947 р. о 4 годині ранку. Фактично це було завершальним етапом радянізації Зах. України.
ВідповістиВидалитиЦе була примусова воєнізована чистка населення з територій Лемківщини, Посяння, Підляшшя і Холмщини. Людей відправляли у різні райони СРСР та у Зах. та Півн. райони Польщі. Українців примусово депортували забираючи у них права на власну землю, ліквідовуючи шоли та культурно-освітні заклади, забороняли уніацьку церкву. Приблизно було депортовано 141 тис. українців. Для Польщі це було гарною нагодою знищити укр. етнос як культуру. Під час переселення до України біло відправлено 14 тис. поляків, які за підтримки влади поступово знищували пам'ятки культури українців. На Лемківщині біло знищено більш ніж 100 храмів. Польська влада почала проводити політику полонизації.
Отже, для українців уе був ще один етап, який провіряв їх на "міцність духу та культури". Поляки же отримали те, чого хотіли: контроль над Зах. Україною.
4)Рух опору в Україні в роки Другої світової війни поєднав боротьбу проти фашистських окупантів і створення Української держави.Через різну політичну позицію радянські війська й УПА перебували у стані відкритої війни.
ВідповістиВидалити1944р. - створено УГВР (українську головну визвольну раду) на чолі з представниками політичних партій Західної України та східних українців з метою закликати обєднатися неросійські народи СРСР проти Москви.
Залишаючи територію своєму ворогові командування наказувало знищувати за собою все - підприємства припаси комунікації.
Переглянуто довоєнну теорію війни і ліквідовано створену в лісах мережу матеріально-технічних баз.
З людей у населених пунктах створювались підпільні групи у лісах - партизанські загони (для розвідувальної і підривної роботи) Формувались також обкоми, райкоми і групи ВКПб.
До партизанського руху були включені молодіжні підпільні організації що здійснювали антигітлерівську пропаганду і низку диверсій і бойоваих операцій.
1942р. - сформована УПА( українська повстанська армія) - сили нараховували близько 30-40 тис., бійців що боролися проти більшовизму та нацизму. Головнокомандувач - Роман Шухевич.
Сприятливі умови Волині й Полісся забезпечили створення партизанського руху на чолі з Т. Строкачем за участі утікачів-військовополонених, партійних і безпартійних, дорослих і дітей.
Діяла так звана "рейкова війна" -дезорганізування транспортних мереж гітлерівців(укр. партизани в середньому за добу знищували 10 ворожих ешелонів).
+
Видалити2) наслідки початку Другої світової війни для України
ВідповістиВидалитипісля початку 2 св.в населення України поділилось на 2 фронти (перші щиро підтримували радянську владу , інщі ж переходили на сторону фашистів). підтримка фашистів була найчастіше на Зх Україні , бо саме вони чекали їх як визволителів з під гніту радянської влади.
німці мали на меті "бліц кріг" тому й знищували все і всіх на своему шляху , тих кого не вбивали вони брали вполон для виконання "брудної" роботи. деяких висилали до інших захоплених міст\країн.
винещині були в великій кількості євреї и роми (їх знищеня проходило з надзвичайноя збоченням і жорстокістю)
+
Видалити5)Війна зруйнувала безліч історичних надбань укр. народу., завдала значної шкоди освіті, науці, мистецтву, пам яткам історії та культури, а також спричинила глибокий занепад. Нацистами було пограбовано музеї, картинні галереї, виставки і конфісковано усе цінне.
ВідповістиВидалитиПроте навіть у роки війни українські митці зробили вагомий внесок у розгром фашистських загарбників. Твори М. Бажана, П. Тичини, М. Рильського, В. Сосюри на героїко-патріотичні теми - піднімали бойовий дух бійців і командирів, надихали на героїчні вчинки.
У страшні дні гітлерівської навали були створені незабутні кінострічки - " Довженка Битва за нашу Радянську Україну" (43р.), "Перемога на Правобережній Україні" (45р.). З великою віддачею працювали творчі колективи майже 50 евакуйованих з України театрів.
Основна увага приділялась виступам у військових частинах, госпіталях, на заводах, у колгоспах, на фабриках.
Фотокориспондент Я. Давидзон залишив для нащадків цілий фотоархів для нащадків про героїчних рядових бійців та командирів(пройшовши при цьому сотні кілометрів пліч-о-пліч з українськими партизанами по німецьких тилах).
Українська культура в роки Другої світової виховувала почуття любові до України і ненависті до загарбників, розкривала історичне значення боротьби з нацизмом і тому завжди буде мати величезне значення для українського народу. Діячі культури, що не залишилися осторонь подій, теж зробили, на мою думку, значний внесок у перемогу.
+
Видалити3. Чи мав підстави міжнародний військовий трибунал у Нюрнберзі після Другої світової війни кваліфікувати політику окупантів як воєнний злочин та злочин проти людства? Доведіть.
ВідповістиВидалитиНююрнберзький процес — міжнародний судовий процес над колишніми керівниками гітлерівської Німеччини. Проходив у Нюрнберзі з 20 листопада 1945 по 1 жовтня 1946 р.
Участь приймали 23 країни , було засуджено 24 колишніх нациських політиків\генералів...
дивним був лише вирок до Бормана , він був приговорен до смерті але заочно .
Так Нюрберзький процес мав право на засудження цих осіб , бо за їх участі були скоені злочини поти світу ,злочини які порушували права людини , ще й купа військових злочинів
проти людства злочин був скоен не одноразово ,гарним прикладом цього е голокост , та єврейські гето,
+-
Видалити1. Я вважаю, що неготовність радянських військ і населення України була зумовлена недбалістю і недовірою радянського керівництва ( на чолі з Й. Сталіним) до розвідки, яка попереджала про наступ німецьких військ на СРСР. Пакт про ненапад Німеччини та СРСР виявився "фіктивною гарантією миру" між цими державами. Лише після абсолютних доказів Сталін почав вживати заходи бойової готовності, однак його накази вже не могли вплинути на ситуацію. Відсутність необхідної підготовки радянських військ для належної відповіді ворогу значно послабило становище України. Саме її першою почали бомбити війська Вермахту, але й тут Сталін і Генеральний штаб помилилися у визначенні напрямку удару ворога. Серйозним пробілом у готовності СРСР протистояти Вермахту була нестача кваліфікованих, досвідчених кадрів службовців через масові репресії в армії (1937-1938 рр). Незавершена організація нового складу Червоної армії і переозброєння також є причиною "неконкурентоспроможності" СРСР Німеччині.
ВідповістиВидалитиНа мій погляд, вищесказане стало головними причинами неготовності радянських військ та України до війни.
4. Оцінити стратегію і тактику українського національного руху. Надайте розгорнуту аргументовану відповідь.
ВідповістиВидалитисаме з нього й почалось становлення України як окремої держави , разом з цим було велике протистояння проти фашистів . Почалось піднесення морального духу , бо почали утворюватись засоби боротьби (таемної) проти фашистів . стали проявляти себе підпільщики та партизани.
У 1944р. - створено УГВР на чолі з представниками політичних партій Західної України та східних українців щоб закликати неросійські народи СРСР проти Москви.
загалом українці намагались всіма силами викорінити 2 зла : радянську армію та фшистів
військові після визволення міст почали знищувати важливі локації , аби у разі відвоювання фашистми вони не змогли їх використати проти народу України, В цілому Українці намагались вижити й відстояти свої землі
розшифруй УГВР
ВидалитиУкраїнська головна визвольна рада
Видалити5. Оцінити ставлення українського народу до здобутків культури під час війни. Надайте розгорнуту аргументовану відповідь.
ВідповістиВидалитивсьго зруйновано 17 тис. промислових підприємств, майже всі колгоспи й радгоспи. Колосальних втрат зазнали наукові, культурно-освітні, медичні установи, вузи, школи. Гітлерівці знищили в Україні 714 міст і містечок, понад 28 тис. сіл, позбавили оселі близько 10 млн людей. Украънцы це нацыя людей творчих тому навыть выйна не могла зупинити розвиток культури. хоча на захоплених територіях німці пильно стежили і присікали спроби волевиявлення , На початку 1942 р. у Галичині було заборонено всі українські організації, встановлено ретельний контроль за діяльністю засобів масової інформації, нагляд за діячами літератури і мистецтва. Школи закривались, дозволялося працювати лише початковим класам. Почалися масові розстріли інтелігенції. Саме так вони боролись з нашим народом , який все ж творив , навіть "під прицілом німецьких рушниць" Десятки українських театральних колективів, ансамблів, артистичних бригад несли своє мистецтво фронтовикам, надихаючи їх на боротьбу за свободу. Образотворче мистецтво поширювало в маси агітаційні плакати , поети та письменники перейшли у стилі коротких віршів та новел.
+
Видалити6
ВідповістиВидалитиДля України та її жителів я операція була наче перевірка , а для поляків просто загарбанням і приходом до влади в західній Україні
Вісла була першою депортаціею українців з їх земель (на той час у складі Польщі).Поляки вирішили що цо гарна умова для винищення українського єтносу докорінно, влада відавала навіть зброю активістам-селянам
Під час переселення, до України було відправлено 14 тис. поляків, які поступово знищували пам'ятки культури українців.
Депортації українців з їхніх етнічних земель у Польщі не знайшли належного відображення в радянській історичній науці. Тільки в роки незалежності започатковано видання збірників документів, матеріалів і спогадів про переселення українців із Закерзоння.У 1944 між урядами УРСР і Польщі було підписано «Угоду про взаємний обмін населенням у прикордонних районах»
+
Видалити1) На мою думку, непідготовленість укр. населення та радянських військ зумовлювалася у декілкох чинниках:
ВідповістиВидалитиа) Влада СРСР не була підготовлена до повної оборони совїх кордонів, попередження розвідки про подальший наступ військ Вермахту на території СРСР було просто проігноровано Сталіном. Був тяжкий стан озброєння: легкі танки можна було пробити кулеметом, на людину інколи видавали по 2 патрони тощо.
б)У німців були потужні сили до швидкого наступу на СРСР та просування вглиб країни, їхня техніка була більш модернізована та нанесла потужні удари по авіації та пішим загонам оборони, було знищено сотні міст та сел, вбита мільйони українців. Вони також використовували сировинні запаси запаси України: до березня 1944 року збуло вивезено 9.2 млн. тон зерна, 622 тис. тон мясних продуктів, 3.2 млн тон картоплі та багато чого іншого. Це залишало радянські війська майже без запасів продольчості.
в) Також важливу роль відіграло погане командування військами, влада вважала людей "пушечным мясом", великі міста стояли до останнього, майже не маючи шансів на своєчасний відход тощо.
г) В зах.-укр. територіях були зацікавлені різні країни: СРСР - для можливості розповсюдження радянської ідеології у Європу; Польща намагалася відстояти їх тому, що вона вважала Зах. Україну своєю частиною з давніх часів; Німеччині Україна була потрібна як сировинний придаток.
д) В Україні розгортався рух протистояння між ЗАходом та Сходом: Захід вважав німців своїми визволителями від радянської влади; Схід - був на стороні СРСР та всіми силами намагався чинити опір німцям.
Всі ці чинники разом узяті і привели до страшних втрат на території України, та неготовності відразу дати сильний опір війсткам Вермахту.
+
Видалити4)Я вважаю, що УНР дав початок становлення України як самостійної держави зі своїми правами на автономію. Другою рисою УНР було визволення України з лап загарбників.
ВідповістиВидалитиУ 1944 році було створено УГВР (українська головна визвольна рада), її ціллю було обєднання з антирадянськими країнами, що входили до складу СРСР, щоб отримати повноцінні права антономії.
Підпільні війська працювали у тилу нацистів, дезорієнтуя їх на інформативному та фізичному рівнях.
УПА(створена у 1942р.) боролася з більшовизмом та нацизмом на укр. землях.
2) З приходом німецьких військ до України, її населення розділилось на дві частини: одні підтримували радянську владу, інші підтримували фашистів. Були навіть ті, котрі намагалися з ними співпрацювати (так розвивався колабораціонізм). Фашисти руйнували і спалювали будинки, підприємства, заклади, пов'язані з пересуванням і зв'язком, школи та лікарні. Розграбовували велику кількість колгоспів, переправляючи все до Німеччини. Депортовували населення з Україні та Криму, брали в полон для особистих цілей. Німецька армія масово знищувала людей, особливо представників єврейської нації (політика голокосту). Все це призвело до утворення на території України таких течій опору: ОУН та УПА, радянського партизантського та підпольного рухів.
ВідповістиВидалити3) Нюрнберзький процес- це судовий процес над групою військових нацистських злочинців часів гітлерівської Німеччини. Проходив у м. Нюрнберг з 20 листопада 1945 по 1 жовтня 1946 р. Згідно першого списку головних злочинців, їх налічувалось 24 нацистських політиків, військових, ідейних нацистів. На мою думку, їх засудження і покарання було цілком справедливим. Адже вони постійно вдавалися до вбивств, вкрай жорстоко ставились до людей, відправляли на рабську працю звичайних громадян окупованих територій, винищували цілі нації, переслідували тих, хто відторгав нацизм, грабували і руйнували державну і приватну власність на окупованих територіях. Цього більш ніж достатньо для звинувачення у злочині проти людства і такого ж жорстокого, як їх дії, покарання.
ВідповістиВидалити+
Видалити4) З приходом німецьких військ до СРСР Організація Українських Націоналістів (ОУН) розкололася на 2 частини: мельниківців (лідером був А. Мельник) і бандерівців (лідер С. Бандера). Перші прагнули співпрацювати з фашистами проти більшовиків, бо вважали Росію спільним ворогом. Інша частина націоналістів мала на меті створення власної армії. Проте в цих двох фракціях була спільна ідея, мета- створення самостійної, незалежної України. Згодом, у 1942 р була сформована Українська Повстанська Армія (УПА). Її головнокомандувачем став член ОУН (бандерівців) Роман Шухевич. На окупованих Німеччиною територіях ОУН формівали групи, які мали пересуватися услід за німецькими фронтовими частинами і здійснювати агітацію серед населення за самостійність України. Вони також намагалися створювати органи місцевого самоврядування і поліцію. Розширюючи свою діяльність, ОУН створила підпілля у Києві, Сумах, Житомирі, Полтаві та ін. Партизанська армія контролювала частину Волині, Полісся, Галичини. Згодом обидві фракції ОУН потрапили під репресії окупантів а іх послідовники змінили свій основний курс на боротьбу з гітлерівцями.
ВідповістиВидалити5) Під час війни було зруйновано велику кількість пам'яток культури, історії, освіти, мистецтва. Фашисти розграбували музеї, галереї, театри, руйнували заклади освіти, конфіскували усі цінні здобутки нашого народу. Але й у той час українські поети своїми творами поповнювали скарбницю української літератури, возвеличували патріотизм народу і надихали на благородні вчинки. Вийшли збірки Сосюри, Рильського, Вишні, Тичини. Яновського. Сатиричні твори були дуже популярними у бійців, які підіймали іх бойовий дух. Самовіддано працювали на перемогу понад 100 фронтових концертних бригад, до складу яких входили артисти українських театрів (Гайдай, Вірський, Березін та ін.). Евакуйовані театри й музичні колективи виступали у військових частинах, колгоспах та госпіталях. Плакати і листівки з патріотичною тематикою поширювали Касіян, Корецький, Литвиненко. Творча частина українського народу не дивлячись на репресії та переслідування, робила все, аби підтримати націю у тяжкий час війни.
+
Видалити6) Операція "Вісла"- це захід комуністичного режиму Польщі проти українського народу, насильницьке переселення українців з Лемківщини, Посяння, Підляшшя і Холмщини до північних та північно-західних територій Польщі. Активна протидія УПА і ОУН польським репересивним акціям призвела до загрози тоталітарного режиму в Польщі. Тому влада мала наміри виселити українців з їх земель і переправити до Польщі (було переселено 520 тис. українців). Натомість до звільнених українцями територій переселили майже 14 тис. поляків. Таким чином польська влада отримала можливість змінити адміністративно-територіальний устрій на українських землях і навести свій порядок.
ВідповістиВидалити6)"Радянізація"західноукраїнських земель супроводжувалась знищенням вояків УПА та підпільників ОУН(вони боролися проти тоталітарного режиму - за створення незалежної України), які діяли не лише на території УРСР ,а й на українських землях які потрапили до складу Польщі. Керівництво СРСР намагалося зробити цю країну комуністичною проте ,не знайшовши підтримки населення, вдалися до тактики так званої "національно єдиної Польщі". Тобто намагались здобути таким чином прихильність поляків і розпалити ворожнечу тих до українців. Польська влада розгорнула репресії проти українців і незважаючи на протидію УПА та ОУН почали розробляти план переселення українців з їхніх етнічних земель(Підляшшя, Холмщини, Посяння, Лемківщини) до північних та північно-західних районів,що відійшли від Німеччини до Польщі у повоєнний період. Польська влада планувала переселити на спустошені землі українців і назвала цю операцію "Вісла". Виселення відбувалося жорстокими і насильницькими методами.Під загрозою розстрілу у стислі сроки було переселено з насиджених місць 140 тис. українського і змішаного українсько-польського населення. Для тих хто уникав переселення або повертався додому, було створено концентраційний табір у сумнозвісному німецькому концтаборі Освенцім.
ВідповістиВидалитиТобто, головним значенням цієї операції була повна полонізація українських земель поляками. Після звільнення земель уряд переселив на них 14 тис. поляків, які за підтримки влади почали знищувати пам ятки історії та культури корінного населення. Змінювався адміністративно-територіальний устрій, перейменовувались населені пункти. Операція тривала з квітня по липень 1947р.. Лише на початок осені було депортовано з Польщі 141 тис. українців, убито майже 8 тис. бійців руху опору. Створювались усі можливі умови, аби депортовані українці втратили ознаки своєї етнічної ідентичності і ,таким чином ,знешкоджилась загроза тоталітарному режимові Польщі.
3) Нюрберзький судовий процес над керівниками гітлерівської Німеччини тривав в одноіменному місті з 20 листопада 45 - по 1 жовтня 45р в Міжнародному військовому трибуналі. Він був очолений СРСР, США, Францією та Великобританією. Багатьох підсудних було засуджено до смертного вироку або довічного увязнення за "воєнний злочин та злочин проти людства". Я згодна зі звинуваченнями і вироками тому, що склад злочину дійсно був величезний і доведений численними фактами. Звинувачені брали участь у ведені війни ( порушуючи міжнародні договори, угоди), вбивали і жорстоко поводилися з населенням на окупованих територіях,використовували їх як рабів, руйнували міста, села,культурні надбання країн, проводили політику нацизму та репресували, піддавали тортурам, кидали до тюрм невинних, принижували усіх хто був незгодний з політикою і ідеологією нацизму. А найголовніше те, що у планах вони мали знищення цілих народів і національностей, адже геноцид - є найстрашнішим злочином проти людства.
ВідповістиВидалити