Історія України - завдання для групи 2

Відповіді  пишіть в  коментарях,  вказуючи  номер  питання.  Слідкуйте,  за  моїми  коментарями  та  зауваженнями.
Наснаги!
1. За  яких умов Червона  армія могла б уникнути поразки на  початку  війни? Надайте  розгорнуту  аргументовану  відповідь.
2. Чи  було виникнення колабораціонізму закономірним  явищем? Надайте  розгорнуту  аргументовану  відповідь.
3. Порівняйте ставлення різних  верств населення та  політичних сил до характеру  війни між Німеччиною та  СРСР; дайте власну оцінку.
4. Порівняйте ОУН (М) та ОУН(Б). Надайте  розгорнуту  аргументовану  відповідь.
5. Якими були перспективи  війни у 1944 р? Чому?
6. Чим  пояснюється "повернення до  довоєнної моделі  розвитку економіки" радянського керівництва? Чи могла існуюча адміністраативно-командна система запровадити іншу модель відбудови господарства? Чому?
7.Які цінності прагнула сформувати в  суспільстві радянська влада, здійснюючи систематичний вплив і тиск на українську культуру? Наскільки їй це вдалося?
_______________________________________________________

34 коментарі:

  1. 1. Однією з головних причин є масові репресії в збройних силах країни в 1937-1938 рр., Які позбавили її більше 40 тисяч командирів, політпрацівників, військових інженерів і фахівців.
    На відміну від СРСР, у Німеччині було багато полководців, що пройшли Першу Світову війну: Х. Гудеріан, В. Кейтель, Ф. Паулюс, Е. Манштейн і.т.д. Хоча деякі воєначальники не були репресовані, багато хто з них не виявили особливих здібностей. Серед них - маршали СРСР Ворошилов і Будьонний. Багато командні і штабні посади зайняли недостатньо досвідчені й підготовлені люди.
    Найбільші помилки відбувалися в стратегічному ланці керівництва військами. Німецькі війська напали раптово, порушивши договір про ненапад. Виходячи з помилкової оцінки намірів фашистського керівництва, Сталін заборонив радянському військовому командуванню виконати необхідні мобілізаційні заходи, здійснити перегрупування військ у прикордонних округах і привести їх у бойову готовність.
    Але основні причини поразки військ в початку війни полягали у тому, що війна застала збройні сили в стадії їх реорганізації та переозброєння більш досконалою зброєю; прикордонні війська не були приведені в повну бойову готовність. Ці недоліки ще більше збільшили перевагу противника.
    Всі ці фактори зіграли вирішальну роль на початку війни . Як що б вони уникали всіх цих умов, то можливо що Червона армія змогла б уникнути поразки на початку війни .

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. За яких умов Червона армія могла б уникнути поразки на початку війни? Переліч конкретно по пунктах 1.2.3...

      Видалити
    2. 1) Якщо б були більш досвідчені і підготовлені люди на командних та штабних посадах, вони повинні були бути більш уважними, відповідальними і намагалися б уникати помилок.
      2) Якщо б не було масових репресій в збройних силах країни (1937-1938), тому що вони позбавили її більше 40 тисяч командирів, політпрацівників, військових інженерів і фахівців.
      3) Якщо б Й.В. Сталін прислуховувався і рахувався з думками військових фахівців, тому що він вважав тільки себе єдиним стратегом і мав дуже туманне уявлення про військову справу.
      4) Якщо б збройні сили були на поготові, тому що на той час вони були в стадії їх реорганізації та переозброєння. Прикордонні війська що своєчасно не були доведені до штатів воєнного часу, не були приведені в повну бойову готовність і не розгорнуті за всіма правилами оперативного мистецтва для ведення активної оборони .

      Видалити
    3. чи могла червона армія уникнути катастрофи на початку війни

      Видалити
  2. 2. Я вважаю що ні, тому що у роки Другої світової війни колабораціонізм був явищем розповсюдженим — і мав місце практично в кожній окупованій країні, але тимчасово.

    Колабораціоністів потрібно оцінювати всіх, хто не воював за незалежність України, а воював в будь-яких інших арміях. Тому до колабораціоністів потрібно зарахувати військовиків батальйонів «Нахтігаль», «Роланд», дивізії «Галичина», що орудували під керівництвом німецького Вермахту, а також, ветеранів Радянської армії, які воювали за перемогу метрополії — Росії, а не за здобуття незалежності України.

    Проте потрібно чітко розуміти й інше: українські воїни Радянської армії не брали участі ні в боротьбі проти сталінізму, який Рада Європи нещодавно прирівняла до нацизму, ні в боротьбі за незалежність України, хоча вибір такий вони, звісно, мали.

    Такий колабораціонізм українців — це ще одна наша трагедія в Другій світовій війні, яка привела до того, що вони воювали один проти одного замість того, щоб об’єднатися в боротьбі проти всіх ворогів української незалежності й прогнати їх із території України.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. що таке колабораціонізм? колабораціоністами були ліше військові?

      Видалити
    2. Колабораціонізм - добровільна співпраця з ворогом, в його інтересах і на шкоду своїй державі в період другої Світової війни. Колабораціоністами були не лише військові, це були особи, що співробітничали з фашистськими загарбниками.

      Видалити
  3. 4. Організа́ція украї́нських націоналі́стів (ОУН) — український громадсько-політичний рух, що ставить собі за мету встановлення Української соборної самостійної держави, її збереження та розвиток. Заснована 3 лютого 1929 року, легалізована в Україні у 1993 році.
    У 1940 році ОУН розділилася на дві частини: старші, більш помірковані члени підтримали Андрія Мельника (ОУН-М), тоді як молодші і радикальніші члени — Степана Бандеру (ОУН-б). Остання група отримала контроль над націоналістичним рухом на Західній Україні, в тому числі над військовим крилом ОУН — Української повстанської армії (УПА), яка була найбільшим українським збройним рухом опору.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. я щось не так пояснюю? http://uk.wikipedia.org/wiki/%CE%F0%E3%E0%ED%B3%E7%E0%F6%B3%FF_%F3%EA%F0%E0%BF%ED%F1%FC%EA%E8%F5_%ED%E0%F6%B3%EE%ED%E0%EB%B3%F1%F2%B3%E2

      Видалити
    2. ОУН – Організація Українських Націоналістів. Заснована 3 лютого 1929 р., легалізована в Україні у 1993 р. Згодом у 1940 р. організація розділилася на дві частини ОУН-М та ОУН-Б. Вони відрізнялися тим, що члени організації ОУН-М підтримували Андрія Мельника, а члени організації ОУН-Б – Степана Бандеру. Членами ОУН-М були більш старші члени, також вони були більш поміркованими, а членами ОУН-М були навпаки, більш молодші молодшими і радикальними. Ще вони відрізнялися тим, що ОУН-Б мали контроль над військовим крилом ОУН та націоналістичним рухом на Зах. України, що не мала перша організація. Це було дуже важливо, тому що це було найбільшим українським збройним рухом опору.

      Видалити
    3. Членами ОУН-М були більш старші члени, також вони були більш поміркованими, а членами ОУН-М були навпаки, більш молодші молодшими і радикальними.
      ??????????????

      Видалити
  4. 5. Рубіж 1943—1944 pp. був ознаменований новим переможним наступом радянських військ.
    Відзначемо Корсунь-Шевченківську операцію. Розпочалася вона 24 січня 1944 р. стрімким наступом військ 2-го Українського фронту під командуванням генерала І. Конєва. Все завершилося повним розгромом німецько-фашистських військ. Навесні 1944 р. розгорнувся загальний наступ радянських військ по всій території України, внаслідок якого німецько-фашистські окупанти змушені були залишити Правобережну і частину Західної України. 4—11 лютого 1945 р. відбулася Ялтинська конференція урядів трьох держав — союзників по антигітлерівській коаліції. Було порушено багато питань, зокрема про створення у Німеччині зон окупації, створення ООН тощо. На Ялтинській конференції ухвалили також проведення нового кордону між СРСР і Польщею. 9 вересня 1944 p. був підписаний договір між урядами УРСР та Польщі про обмін населенням. Принцип добровільного переселення українців до України майже одразу було порушено.
    Незважаючи на великі людські й матеріальні втрати, СРСР відіграв вирішальну роль у розгромі Німеччини. Друга світова війна тяжко позначилася на економічному становищі України. Тут майже не стало німців, значно зменшилася кількість євреїв і циган, винищених гітлерівцями, а також поляків. Зате значно збільшилася кількість росіян, яких Москва прагнула поселити в містах України. 2,5 млн українців було примусово вивезено до Німеччини, де вони мусили працювати в тяжких умовах, часто гинучи або втрачаючи здоров'я. Близько 200 тис. колишніх українських

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. перспективи війни у 1944 р --------------------------------->>>Друга світова війна тяжко позначилася на економічному становищі України. Тут майже не стало німців, значно зменшилася кількість євреїв і циган, винищених гітлерівцями, а також поляків. Зате значно збільшилася кількість росіян, яких Москва прагнула поселити в містах України. 2,5 млн українців було примусово вивезено до Німеччини, де вони мусили працювати в тяжких умовах, часто гинучи або втрачаючи здоров'я. Близько 200 тис. колишніх українських
      ????????????????????????????

      Видалити
  5. 7. Вони прагнули досягти єдності всіх народів, всіх національностей. Так, їм вдалося це зробити.

    ВідповістиВидалити
  6. Червона армія могла б уникнути поразки на початку війни ,якщо б по-перше Сталін не ігнорував відомості про те,що Німеччина після воєнного тріумфу над країнами заходу ,готує напад на СРСР . (відомості були отримані з різних джерел)Якщо б він не був переконаний ,у тому ,що Німеччина не наважиться воювати на два фронти ,та не полягав надій на підписаний пакт про не напад з Німеччиною( 24 серпня 1939 р) Взагалі можна було б використати час ,між підписанням пакту та початку війни ,а це півтора року та провести ряд заходів ,щодо укріплення обороноздатності країни.
    Потрібно було почати підготовку армії,а тобто провести оперативно- тактичну та загальноосвітню підготовку командирів Червоної армії ,та воєну підготовку солдатів ,так ,як у другій половині 30- х рр (1937-1938рр)відбулися масові репресії ,які торкнулися і воєнного складу,тобто підготовка була необхідною.
    Також потрібно було б перекинути основну частину воєнних сил до кордонів з європейськими державами ,а тобто на Україну та Білорусь .
    Отже,якщо б ці пречислені заходи були б втіленні в життя ,то напевно Червона армія уникла б поразки на початку війни.

    ВідповістиВидалити
  7. Винекнення колабораціонізму під час Другої Світової війни було закономірним і цілком зрозумілим явищем .
    По-перше, розглянемо термін "колабораціонізм" та спробуємо розглянути передумови та причини його винекнення .
    Колабораціонізм- це добровільне або вимушене співробітництво з ворогами ,окупантами у військових ,економічних,побутових ,культурних справах ,що мало ознаки злочину.
    Під час Другої Світової війни - співробітництво з німцями ,сталінськими ,японськими загарбниками та їх сателітами в окупованих ними країнах.
    Отже, колабораціонізм в країнах Європи та Азії ,які були позбавлені державності ,має суто націоналістичний характер , тобто це була можливість здобути не залежність своїй країні .Також деякі країни Європи були прибічниками ідеї нацизму.
    У Європі були навіть сформовані колабораціонітські уряди у Франції ,Норвегії,Нідерландах,Сербії,Хорватії,Словаччині. В Україні також відбувався колабораціонітський рух .Приміром є організація ОУН (М) ,які на меті мали здобуття незалежності шляхом співробітництва з німцями ,так ,як СРСР була їх спільним ворогом.
    Також були сформовані воєнні угрупування "Ніхтігаль" ,"Роланд",але вони не переслідували націоналістичну ідею .
    Але не тільки організовані групи співпрацювали з ворожими арміями,але й серед мирного населення ми можемо простежити цей рух.
    Отже , колабораціонізм на мою думку був доречним і передбачним явищем . Так ,як деякі верстви населення та політичні сили захоплювалися політикою нацизму ,та співпрацювали заради власних інтересів, а деякі просто намагалися здобути визнання державності чи просто вижити.

    ВідповістиВидалити
  8. Ставлення різних верств населення та політичних сил не були онаковими.Розглянемо конкретно, які верстви населення не поділяли з ентузіазмом війни Німеччини та СРСР ,а для яких війна стала"допоміжною сило"або шансом досягти бажаного.
    Отже, для тих українців ,які були мобілізовані до Червоної армії та їх родин війна стала боротьбою за дім, рідних і близьких.
    А от переважна частина західних областей навпаки, сподівались, що під гаслом війни вони розгорнуть націаональний рух та здобудуть незалежність .Деякі співпрацювали навіть з німцями сподіваючись на допомогу.
    Так , як опинившись під керівництвом Радянської влади ,Західна Україна зазнала великої кількості реформ ,які були не підтримані суспільством,а особливо інтелігенцією.Також українські політики і загалом антикомуністичні сили України зустріли війну з прихильністю , і прагнули допомогти Німеччині розгромити СРСР.
    Отже,можна вважати ,що Західна Україна потерпаючи від радянізації та їх жорстких методів вбачала у війні великі перспективи та з ентузіазмом зустріла їх ,особливо інтелігенція .А просте населення та сімї фронтових солдатів навпаки зустріли війну з жахом .Не тільки на Зх Країні були різноголося ,це поширювалося по всїй території України .Були ті , що були проти Радянської влади і намагалися завдяки війні відділитися від СРСР та ті ,які були проти будь яких проявів війни.І усе ж таки основна маса людей не вбачала у війні позитивне.

    ВідповістиВидалити
  9. ОУН(М)і ОУН(Б), мали одну мету але різні способи її досягнення .Розглянемо яким саме шляхом фракції мали намір відновити Українську незалежність .
    ОУН(М), лідер яких був А.Мельник мав на меті співробітництво з німцями ,так ,як вважав ,що потрібно проти їх спільного ворога-СРСР ,боротися разом .І вважав ,що саме поборовши СРСР ,вони виборять незалежність .Він сподівався ,що німецька влада дозволить відновити Українську державу .
    Натомість ОУН(Б) ,з лідером С.Бандерою вважали ,що здобуття незалжності можливе лише своїми силами ,а тобто лише силами українського народу.
    Але натомість ні бандеровці ні мельниківці не змогли здобути Українську незалежність .

    ВідповістиВидалити
  10. Перспектива війни в 1944 р розвивалася наступним чином.По-перше за думкою багатьох вчених ,вже в 1943 р було відомо ,що переможцем у цій війні буде СРСР .Ця тенденція збереглася , у 1944 через те ,що почитаючи з 17 лютого 1944 р радянські війська 2-го Українського фронту , розгромили німецькі воєні сили під Корсунем- Шевченченківським .25 березня 1944р -відбувся вихід радянських військ на кордони з Румунією .8 квітня -наступ радянських військ у Криму. 9 травня -визволено Севастополь .13 липня -початок Львівсько Сандомирської операції .Інарешті 28 жовтня -у ході Карпатсько - Ужгородської наступальної операції завершилось визволення України .
    Тобто Червона армія провела низку переможних боїв ,які вирішили і схарактеризували тенденцію щодо СРСР -як переможця.
    Але те,що Німеччина програла Другу Світову війну розумів не тільки Радянський Союз та інші країни, але й сама Німеччина розуміла , що кінець близько.Тому на кінець 1944 р Німеччина повністю перевела промисловість на воєнне виробництво .Але ці остані спроби на порятунок були марними ,адже Радянські сили були значно потужніши .
    Таким чином ми бачимо ,що 1944 р став вердиктом програшу для Німеччини та переможним "ура"для СРСР .

    ВідповістиВидалити
  11. Повернення до довоєнної моделі розвитку економіки радянського керівництва пояснюється тим ,що втрати економічного потенціалу були дуже великими :32тис зруйнованих підприємств ,65 тис км виведених з ладу залізничних шляхів ,скорочення поголівя коней 50% ,свиней - 65%, великої рогатої худоби - на 20%,35 млн чоловік залишилися без аху внаслідок руйнування 1700 міст і селищ 70 тис ,отже ,повернутися до планової економіки до воєнного періоду ,це був єдиний на мою думку вихід вібудувати країну
    Взагалі планова економіка,яка була створена Раянським Союзом вважається на сьогодення найефективнішою у світі . Приміром є Швейцарія ,яка вважається заможною країною ,вона використовує планову економіку . І навіть США у другій половині 20 ст намагалась слідувати плановій економіці.
    Отже, повернемось до післявоєнного періоду в СРСР. Я вважаю що саме жорсткий план "пятирічки",міг відбудувати країну .
    Що стосуєть подальшого ряду реформ ,які здійснювалися ,я можу можу сказати ,що я з ними не згодна ,але що стосується"пятирічки",я я можу сказати, що іншу модель відбудови госпоарства адміністративно командна система не могла запропонувати ,а якщоб запропонувала , то інша буь яка система не змогла б так швико відбудувати країну.
    Отже,"повернення до воєнної моделі розвитку економіки",це було єдине правильне рішення .Так ,як країна потребувала негайної стабілізації.

    ВідповістиВидалити
  12. Радянська влада ,здійснюючи систематичний вплив і тиск на українську культуру прагнула сформувати в суспільсві такі цінності,як любов до вітчизни,патріотизм,при необхідності самопожертву ,працелюбність (щоб чогось досягти ,треба багато працювати ).Але все це радянська людина повинна була відчувати не до своєї батьківщини - в данному випадку України, а до Радянського Союзу. Людина повністю переставала бути індивідуальною особою і починала бути як всі,не мала своєї національності .І так відбувалося з іншими країнами ,які перебували у складі СРСР та їх суспільством . Тобто втрачаючи індивідуальність людина втрачала національність,а з нею і культуру.
    Натомість створювалися якісь спільні приоритети,яким слідували абсолютно всі.
    В Україні викорінялося все що було повязане з українством.Створювалися російськомовні школи та вищі навчальні заклади ,впроваджувалась одна віра,та прославлялась партія .Спроби національних проявів каралися. Створювався тотальний контроль над суспільстом та суспільними процесами.Влада намагалася виховати в людині борця за комуністичні ідеї.
    На той період часу можна сказати , що їй майже вдалося це зробити,адже основна маса людей "відповідала"критеріям рядянської людини.Лише інтелигенція та невеликі маси людей намагалися йти на перекір радянському устрою . Та відстоювали суто націоналістичні ітререси.

    ВідповістиВидалити
  13. Настя, приємно здивувала! Тепер тільки вперед! 10

    ВідповістиВидалити