Всесвітня історія - завдання для 2 групи

Відповіді  пишіть в  коментарях,  вказуючи  номер  питання.  Слідкуйте,  за  моїми  коментарями  та  зауваженнями.
Наснаги!
1. Як  ви  думаєте,  коли СРСР вступив у  Другу світову  війну - 23 вересня 1939 р., 1  вересня 1939р, 17  вересня 1939р. чи  22 червня 1941р.? Свою  відповідь  обґрунтуйте.
2. У чому полягають історичні  уроки Голокосту для  народів світу? Як  Ви  вважаєте, чи можливе повторення трагедії Голокосту в інших країнах, проти інших народів?
3. Які були передумови формування протиборчих воєнно-політичних блоків у післявоєнний період?
4. Які  наслідки для  країни та  світу мало  розвічання "культу  особи" Сталіна?
5. Як  Ви  думаєте,  якими є  головні чинники стабільного розвитку Канади та добробуту її громадян?
6. Зробіть прогноз розвитку Європейського Союзу  у  найближче  десятиліття.
_____________________________________________________________________

30 коментарів:

  1. 1. 1. Я вважаю що 22 червня 1941 року. Тому що саме в цей день почалася Велика Вітчизняна війна. І цього ранку Німеччина зі своїми союзниками, а це Румунія, Словаччина, Угорщина і Італія, без попередження напали на СРСР. На мою думку саме з цього дня СРСР приймала участь в війні.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. тобто, поперідній період,підписання таємного протоколу, анексія Польщі не є суттєвими?

      Видалити
  2. 2. З самого початку расова приналежність була одним з критеріїв відбору жертв. Він виплеснув всі націоналістичні настрої, що були в Європі. Він був лише кульмінацією тисячолітньої ненависті.
    Голокост, як найбільший злочин перед людством, як незабутня трагедія народу і як моральний урок може бути осмислений лише в контексті всіх попередніх подій, які зробили його можливим. Люди зрозуміли що патріотизм - це не тільки любов до себе, це ще й повага до інших.
    Я вважаю і дуже подіваюсь, що така трагедія більше не може повторитися. Тому що час пройшов, народ побачив наслідки всього цього, він зрозумів що вирішення проблеми таким шляхом ні до чого гарного не може призвести.

    ВідповістиВидалити
  3. 3. Коли зародився капіталізм, значення протиборчих воєнно-політичних блоків значно зросло. В цих блоках держави підписували угоду щоб спільно вирішувати різні економічні, політичні, військові питання. Троїстий союз складався з Німеччини, Австро-Угорщини та Італії. Склався він у 1879–1882 рр. Та був спрямований проти Франції і Росії. З часом договір трьох держав у наступні роки поновлювався. Сам договір передбачав спільні дії країн у випадку нападу Росії на одну із них. А Антанта виникла у відповідь троїстого союзу в 1904—1907 рр . у який ввійшли ВБ, Росія і Франція.

    ВідповістиВидалити
  4. 4. -мільйони репресованих селян
    - депортацію кавказьких народів, огульно звинувачених у співпраці з німцями
    - усунення Берії
    - усунення Маленкова, Молотова. Одним з етапів щодо їх усунення, якраз, і був "секретна доповідь", виголошена на з'їзді.
    - наступ консерваторів
    - 5 березня 1956 в Тбілісі почалося масове виступ студентів проти рішень XX з'їзду
    - 9 березня в місто були введені танки.
    - криза нового курсу радянського керівництва. Після Угорських подій в ньому поступово склалася "антипартійна група", антихрущовська опозиція.
    - Сталіна відокремили від сталінізму, систему - від носія. Вся подальша політика, спрямована проти культу Сталіна.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Які наслідки для країни та світу мало розвічання "культу особи" Сталіна? проаналізуй

      Видалити
  5. 6. Незважаючи на прогрес інтеграції, держави ЄС не втратять національної своєрідності, вони будуть намагатися зберегти національну ідентичність. Я вважаю, що у період до 2020 р. проявиться як спільність основних тенденцій соціально-економічного та виробничо-технологічного розвитку країн, так і збереження досить значного різноманіття та специфіки.
    Країни ЄС знаходяться в ситуації, коли від результату соціально-економічних реформ їх майбутній сталий розвиток залежить більше, ніж від глобальних явищ у світовій економіці і від інтеграційних процесів в Європі. Але і світогосподарський аспект розвитку залишається досить значущим. В найближчі роки, онова майбутньої Європи – це гармонізація реформ та адаптації до світогосподарських процесів.

    ВідповістиВидалити
  6. На питання,коли СРСР вступила у Другу Світову війну нема конкретної відповідді.Але я вважаю, що саме проміжок від 1 вересня до 22 червня і є тим самим вступом у війну. Так ,як починаючи з 1 вересня СРСР виступає , як союзник Німеччини ,і тому побічно виступає в воєнні дії проти Польші,а от 17 вересня вона постає перед нами ,як країна загарбник(вступ Радянських військ у Польшу) ,яка згодом ,вже 22 червня з загарбника перетворюється в жертву( початок Великої Вітчизняної війни ,Німеччина з союзниками Румунією Словаччиною Італією Угорщиною без попередження Вчиняє напад на СРСР).
    Отже, передумови щодо нападу на Польшу ,вже можна вважати на мою думку початком вступу у війну Радянського Союзу .

    ВідповістиВидалити
  7. На сьогодення сказати чи можливе повторення трагедії Голокосту в інших країнах ,проти інших народів чи ні ,точно не можна. Але не зважаючи на те,що конкретних і масових виступів проти певного народу не має ,і зараз можна прослідкувати майже в кожному із нас расистські настрої. Ми з бобоюванням відносимося до євреїв ,циган ,завжди дивимося на них з недовірою а деякі навіть зневажають їз за їх національність.
    Перейдемо до розглядання поняття "Голокосту" ,та спробуємо розібрати і підсумувати ,які саме історичні уроки винесли для себе народи світу.
    Голокост -це переслідування і масове знищення євреїв і циган у Німеччині під час Другої Світової війни.
    Народи світу напевне винесли один найголовніший урок з цієї трагедії,що треба поважати кожну національність .Ми не маємо права чинити над іншими насильстово лише за те,що вони дещо відрізняються від нас за своєю расовою,етнічною та національною ознакою .Ким би вони не були б,вони теж люди,і тому заслуговують на життя.
    Отже,виходячи з того,що люди і зараз оголошують свою раситську позицію ,я можу прийти до висновку ,що Голокост нажаль може повторитися.

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. більше аргументів на захист власної думки, чи це лише припущення?

      Видалити
    2. Ну я можу привести приклад щодо голокосту ,який цілком можливий у майбутньому (взято з інтернет ресурсу)
      Якщо багато років тому вбивство євреїв планувала одна країна, то сьогодні це робить цілий блок націй, складових Лігу арабських держав. Члени цієї організації поклялися здійснювати геноцид євреїв. Як Гітлер пообіцяв винищити євреїв, про що писав у праці Майн кампф і не соромився згадувати в публічних виступах, так і араби сьогодні відкрито закликають до ліквідації Ізраїлю і всіх євреїв.
      Ну я можу ще додати те,що на сьгодня майже у всьму світі наявні молодіжні обєднання ,які прославляють нацизм та вчиняють насильницькі дії проти євреїв.А це вже на мою думку можна вважати так званим"прихованим Голокостом".

      Видалити
    3. Колись я прочитала книгу "Хлопчик в смугастій піжамі". Мені було дивно, що піднімається тема голокосту вже через стільки років після війни.
      Мене зачепила історія про Бруно - німецького хлопчика, що був винищенний разом із своїм другом-євреєм в концтаборі. І вбили його тільки тому, що ніхто не відрізнив його, німця, від єврея в натовпі...

      Настя! А Ви абсолютно праві! На побутовому рівні коріння голокосту далеко не зникли.
      підключай свою власну голову в будь-якому питанні! Вона у Вас дуже світла та мисляча.

      Видалити
    4. Щиро Вам дякую! Я і надалі намагатимусь розглядати питяння з різних боків та порушувати нові проблеми що існують й сьгодні в світі ,бо вважаю ,що критичне мислення - це запорука розвитку нашого суспільства .

      Видалити
  8. Передумови для формування протиборчих ,воєнно- політичних блоків у післявоєнний період ,стосується того,що після війни,становище у світі панувало далеко не спокійне ,і тому країни- лідери розуміли,що потрібно створити якийсь орган ,який буду захищати їх,та їхніх союзників .Передумови ще стосувалися того,що після воєнний світ ,можна поділити на два блоки(або течії):
    перший -це соціплістичний(СРСР та її союзники)
    другий -це капіталістичний .
    Тому світ можна вважати біполярним .Саме цих течій країни- лідери створили воєнно- політичні блоки .
    Країни капіталістичного світу утворили блок НАТО (4 квітня 1949 р)На томість ,у відповідь на створення НАТО, СРСР створює Союз Варшавського договору (14 травня 1955 р)
    Отже,країни,які створили воєнно-політичні блоки ,мали на меті захист своєї країни ,та країн союзників .

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. які країни війшли до кожного з блоків, на етапі створення?

      Видалити
    2. До НАТО увійшли:Бельгія ,Велика Британія , Данія ,Ісландія, Канада, Люксембург, Нідерланди ,Норвегія ,Португалія, США ,Франція .
      До Союзу Варшавського договору увійшли: Албанія, Болгарія, Венгрія, ГДР, Польша, Румунія, СРСР ТА Чехословаччина.

      Видалити
  9. Розвінчання "культу особи Сталіна ",мали різні наслідки для країни .
    Проаналізуємо ,коли саме і ким відбулося викриття особистості Сталіна .
    М.Хрущов виступив у 1956 р на 20-му зїзді КПРС с доповіддю ,в якій він розвінчував культ особи Сталіна . Ця доповідь спричинила в суспільстві деякі розбідності. В середині країни голоси розділилися ,дехто був радий ,що нарешті правду розкрито , серед них були і ті люди , сімї яких торкнулися сталінських репресій тощо ,та ті хто заперечував критику Сталіна .Наприклад ,у Тбілісі в жовтні 1956 р студенти виступили на захист Сталіна ,але вони були розтріляні військами . Також у партії відбувся опір десталінізації .Молотов, Каганович,Маленков і Шепілов - організували спробу скинути Хрущова з посади ,але це їм не вдалося. Також розвінчування культу Сталіна заперечувалося в Китаї та Албанії .Вони гостро зустріли цей прояв. Так ,як в цей період ,лідери цих країн створювали власні культи .Тому стосунки з цими країнами погвршилися .
    Отже , наслідки розвінчування культу особи Сталіна"відображалися ,як і на внутрішній стан країни, так і на зовнішню політику. Можна прослідкувати дві позиції , які сформувались у суспільстві ,це ті хто був за і ті хто був проти критики Сталіна .

    ВідповістиВидалити
  10. Головні чинники стабільного розвитку Канади та добробуту її громадян полягають у тому ,що Канада має надзвичайно багату сировинну базу,в неї добре розвинута промисловість ,наявна широка міжнародна кооперація ,високий рівень соціального захисту населення .Тому, Канада є одним з найкращих місць у світі для проживання(оголошує щорічна статистика ООН),вона має найважливіші критерії якості життя ,що стосуються можливості ожержання освіти,екологічних умов,розвитку культури і мистецтва ,особистої безпеки громадян.
    На сьгоднішній день Канада економічно залежна від іноземного капіталу ,головним чином американського .
    Отже,Канада має високі показники ,як економічні ,так і соціальні .Економіка на сьгодення дуже на високому рівні ,але залежить в більшості від іноземного капіталу .А щодо соціаьної сфери країни, вона є найбільг пригодним місцем для проживання людей. Саме гарні показники економічного та соціального профілю створюють стабільний розвиток Канади та добробут її громадян.

    ВідповістиВидалити
  11. Прогноз розвитку Європейського Союзу у найближче десятиліття .
    Розглянувши та проаналізувавши політику ЄС ,я створила три основні тенденції розвитку ЄС у найближче десятиліття .
    Перша тенденція характеризується тим, що якщо ЄС не втратить свою валюту - Євро , та продовжуватиме існувати взагалі, то її вплив у світі зросте. І згодом ЄС буду не тільки економічним ,але й політичним союзом .Виходячи з цього , я зробила такий висновок , що не можна відкидати того факту , що ЄС стане повноправною державою.
    Друга розглянута мною перспектива ЄС ,не є позитивною ,адже стосується розпаду ЄС. Якщо відбудеться втрата валюти ,та ЄС приєднає до себе Турцію та інші економічно слабкі країни ,то це спричинить великий спад економіки в структурі ЄС .І тому можливо спочатку ЄС втратить своє місце та значимість на міжнародній арені а згодом це спричинить і її крах.
    І нарешті третя тенденція ,яка на мою думку є надзвичайною ,трохи казковою але доволі перспективною .
    Якщо до ЄС приєднається Україна з Росією ,то ЄС стане глобальною системою , ідеалом економіки . Так ,як вона буде ,по- перше - займати величезні території , по- друге- буде забезпечина всіма видами ресурсів. ЄС стане найсильнішою державою у світі .І навіть на міжнародній арені її позиція настільки б зросла, що вона б виступала як економічний центр світу та змістила б США . ЄС булаб національною ,найпливовішою структурою . Але нанажаль, на сьогоднішній день ,це не можливо.
    Отже, прогноз розвитку Європейського Союзу у майбутньому не є однозначним ,і все більшою мірою залежить від ЄСта її дій .

    ВідповістиВидалити
  12. Настя, дякую і вітаю! Ти це зробила - 10! Я дуже задоволена твоєю роботою! Сподіваюся, на твою подальшу плідну працю у вивченні історії!

    ВідповістиВидалити